10 играчи на Арсенал победиха Уулвърхемптън

Уулвърхемптън, - Арсенал успя да заглуши домакина Уулвърхемптън Уондърърс с 1-0 на стадион Молине в мача от Висшата лига в петък (2.11.2022 г.) рано сутринта WIB. Габриел Магалхаес отбеляза победния гол на Арсенал през първото полувреме.

Въпреки че трябваше да играе с 10 играчи, Арсенал успя да запази предимството си до края на мача. Тази победа прави Арсенал вече пети в класирането с 39 точки, изоставайки с една точка от четвъртото място, обитавано от Уест Хем.

Войските на Микел Артета трябва да работят усилено срещу Уулвърхемптън. Габриел откри резултата в 25-ата минута с удар отблизо, възползвайки се от хаоса в устата на вратата след ъглов удар. Арсенал всъщност имаше редица други голове.

Сред възможностите, които Александър Лаказет получи провал след удара си, след като получи пас на Букайо Сака, все пак беше спасен от вратаря Хосе Са.

Арсенал трябваше да намалее до 10 души, след като Габриел Мартинели получи два поредни жълти картона и беше изгонен в 69-ата минута. Това беше 12-ият червен картон за Арсенал след първия мач на Артета като треньор през декември 2019 г.

Въпреки че игра с 10 играчи, Арсенал все още успя да контролира играта. Lacazette беше близо до удвояване на преднината, когато неговият кърлинг удар мина за малко напречната греда.

Уулвърхемптън не успя да се възползва от предимството на играча, въпреки че продължи да натиска защитата на Арсенал. До прозвучаването на дългия свирък резултатът остана 1-0 за предимството на Арсенал.