Ман Юнайтед излязъл от топ 4, докато сухата на Роналдо продължава

ЛОНДОН, 9 февруари (AP): Излязъл от ФА Къп, сега от четворката на Висшата лига. Манчестър Юнайтед преминава през труден период под ръководството на Ралф Рангник – а Кристиано Роналдо в момента не е в достатъчно добра форма за голове, за да извади отбора от него. Роналдо дори не започна равенството 1-1 на последното място Бърнли, като се появи само като заместник във второто полувреме и не успя да вкара гол за пети пореден мач. Това е най-лошото му серия без гол на клубно ниво от 2010 г. Проблемите обаче са по-дълбоки от спада на един от големите нападатели в света.

Начинът, по който Юнайтед отпадна през второто полувреме, беше тревожен, точно както отборът направи през второто полувреме на мача си за ФА Къп у дома срещу второстепенния Мидълзбро в петък. Тогава Юнайтед загуби дузпи. Тревожна беше и защитата на централния защитник на Англия Хари Магуайър, която позволи на хрупкавия нападател Уут Уегхорст, новото попълнение на Бърнли, да го завърти в средата на терена и да играе с Джей Родригес за изравняване в 47-ата минута. Това отмени откриването на Пол Погба в 18-ата минута, което започна във втория мач след дълго прекъсване с контузия и вероятно най-добрият играч на Юнайтед през първото полувреме. Юнайтед всъщност отбеляза три пъти преди полувремето, но два бяха изключени, първо за офсайд срещу Магуайър – преди той да блокира Родригес преди Рафаел Варан да се отбие у дома – и след това за безобидно изглеждащо нарушение на Погба. Юнайтед падна на пето място, на точка зад Уест Хем, който победи с 1:0 над Уотфорд във вторник. „Разочароваща нощ за нас, защото трябваше да спечелим този мач удобно“, каза Рангник. „Вкарахме три гола през първото полувреме, така че не мога да виня отбора, че нямаше инстинкт за убиец през първото полувреме. „В крайна сметка беше и малък въпрос на късмет. Една точка за представяне като това просто не е достатъчна.” Голът на Джарод Боуен през второто полувреме осигури победа на Уест Хем, но основната тема за разговор беше включването на Кърт Зума, който беше посочен в титулярния състав въпреки видео – разпространено широко в социалните медии – показващо как рита и удря котка.

По-рано Уест Хем заяви, че „безрезервно осъжда действията на нашия играч“ и Зума се извини. Мениджърът на Уест Хем Дейвид Мойс каза, че Зума ще остане на разположение за избор, добавяйки: „Клубът ще подреди другата страна на нещата, а аз ще се грижа за футболната страна. Гостуващите фенове на Уотфорд безмилостно освиркваха всяко докосване на Зума и скандираха, наред с други неща, „RSPCA, RSPCA“ – визирайки Кралското дружество за превенция на жестокостта към животните. Уотфорд падна с едно място, до предпоследното място. Нюкасъл победи Евертън с 3-1 в другия мач, за да излезе от зоната на изпадащите и да премести четири точки пред Бърнли