Резултати от квалификациите за Световно първенство 2022: Мартинес решава да спечели Аржентина

Буенос Айрес, – Единственият гол на Лаутаро Мартинес осигури тясна победа с 1:0 за аржентинския национален отбор над Колумбия в квалификациите за Световно първенство през 2022 г., сряда (2/2/2022) сутрин WIB.

Мачът беше ожесточен през 90-те минути. Аржентина, която има малка преднина във владеенето (56%), направи 11 опита, пет от които срещу Колумбия. Мартинес отбеляза победния гол на Аржентина в 29-ата минута.

Междувременно Колумбия, която се мъчеше да проникне в аржентинската защита, направи само три опита, само два от които доведоха до гола на домакините.

Победата над Колумбия обаче допълнително изостри непобедимия рекорд на Лионел Скалони за националния отбор на Аржентина до 29 мача подред. Поредицата от непобедимия рекорд на аржентинския национален отбор включва 15 мача в квалификациите за Световната купа в Конмебол 2022.