Манчестър Юнайтед пропуска победата в Саутхемптън

Баку, 14 февруари,

Съобщава се, че подопечните на Ралф Рангник след януарската международна пауза не зарадваха верните си фенове с подобаващите резултати. Първо имаше злощастно излизане от ФА Къп след дузпи срещу Мидълзбро, последвано от неуспешно пътуване до Бърнли (1:1). Тези резултати струваха доста скъпо на Манчестър Юнайтед - отборът загуби две линии наведнъж в класирането, позволявайки на лондонския Арсенал и Уест Хем да се заобикалят. При такова темпо обаче дори 11 точки пред подопечните на Ралф Хазенхютл не изглеждаше като впечатляваща дистанция.

И двата отбора започнаха мача с доста интензивно темпо, но домакините все пак леко надминаха съперниците си в желанието си да овладеят топката. За първи път от много време екипът на Рангник видя ясни скици на атаки с редовни отвори зад гърбовете на защитниците за замятане от дълбочина, а наличието на високоскоростна група за атака даде възможност на Юнайтед лесно да създаде своя собствена шансове за гол. Друго нещо е, че тяхното изпълнение по обичайния начин остави много да се желае.

Така например никой не попречи на Кристиано Роналдо да пробие малко по-силно в празната врата, след като в седмата минута успя да хвърли топката покрай опитния вратар Фрейзър Форстър. Перо написа спасението на собствения си отбор, след което „светците“ искаха да отговорят по не по-малко оживен начин, но отново Адамс не можа да изпрати топката от трудна позиция с глава в празна врата, затваряйки Уокър -Питърс отстъпка от десния ъгъл на вратаря.

Атаките на Саутхемптън през първото полувреме се характеризираха с редовно бързане за вземане на решения. И не, гостите не просто се оказаха по абсурден начин в офсайд положения, а просто изпълниха неуспешни действия в края на обещаващи атаки. В същото време в средата на полувремето тимът на Хазенхютъл пропусна контраатака на името на Бруно Фернандес и Маркус Рашфорд през левия фланг, която Санчо завърши на далечната греда с удар от няколко метра към вратата.

Юнайтед поведе съвсем естествено, след което започнаха да използват изключително дълги пасове, за да градят атаките си. Емпирично беше доказано, че Саутхемптън допуска достатъчно грешки с подобна тактика на опонентите, но типичният февруарски порой, който започна в Манчестър, успокои жарта на играчите на червените дяволи, така че те прекараха края на полувремето пред собствените си врати, а Давид Де Хеа беше почти за първи път натоварен с дължимия обем работа.

След почивката домакините със сигурност биха искали да продължат натиска, а гостите да се съсредоточат върху възстановяването на игратака, само смяната на един от централните защитници от Хазенхютъл толкова обърка всички, че Манчестър пропусна още в първата атака. В 48-ата минута Елюнуси демонстрира успешно ускорение на топката с пас към левия фланг, след което последва също толкова зрелищен удар към далечната греда от Че Адамс.

В бъдеще сценарият на играта беше точно същият като в началото на първото полувреме - отборите играха открит футбол на поле за сблъсък с малки опити на Саутхемптън да сдържа импулсите на опонентите поради малък фаул. Показателно е, че само играчите на Юнайтед получиха жълти картони в този мач, тъй като явно бяха нервни от невъзможността да вкарат топката в грешната врата. Но Роналдо успя в средата на второто полувреме! Страничният съдия обаче се намеси коректно в епизода, фиксирайки португалския офсайд след свободен удар от десния фланг.

Към края на мача темпото на атаките от двете страни беше доста рядко, тъй като отборите прекараха много време в активно обсъждане на решенията на съдията, вместо в пълноценна игра на футбол. В резултат на това Юнайтед, допълнен в атаката с появата на играчи със съответните функции за замествания, не можа да излезе с нищо друго освен завършващ удар с глава от Магуайър, с който Форстър се справи с големи усилия. Домакините отново изпуснаха точки.

Манчестър Юнайтед ще изиграе своя пренасрочен домакински мач от 18-ия мач срещу Брайтън в средата на следващата седмица, последван от гостуване срещу Лийдс през уикенда. Междувременно Саутхемптън ще бъде ограничен само до домакински мач срещу Евертън следващия уикенд.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо не успя да отбележи в следващия мач. Единственият гол в мача за сметка на Джейдън Санчо.

Евертън постигна първата си титла във Висшата лига под ръководството на новия старши треньор Франк Лампард. На Гудисън Парк Тофи щяха да играят срещу Лийдс.

През първото полувреме, въпреки всички трудности с подбора на състава, Евертън отбеляза два пъти. Коулман откри резултата и Кийн удвои преднината.

През втората част на мача Евертън беше по-активен от Лийдс. И в 78-та минута той направи резултата унищожителен. Ришарлисън проби защитниците и удари долния ляв ъгъл.

Брайтън победи Уотфорд с 2:0 като гост.

Първото полувреме се запомни от публиката с точен удар на Мопе. Французинът удари вратата на Фостър в 44-ата минута на срещата.

През второто полувреме Брайтън отбеляза още един гол. В 82-та минута Адам Уебстър беше на точното място в точното време, пращайки топката в мрежата.

Брентфорд и Кристъл Палас нямат гол. Двубоят се оказа доста скучен - отборът само няколко пъти си заплаши вратите.