Спорт Новини

Русия се изкачи на второ място по общия брой медали на Олимпиадата

Русия (bbabo.net), - Руските спортисти печелят един златен, един сребърен и два бронзови медала в деветия медален ден на Олимпийските игри в Пекин.

Денят започна с триумф: за първи път в съвременната история руските скиори станаха победители в мъжката щафетна надпревара. Исторически успех постигнаха Алексей Червоткин, Александър Болшунов, Денис Спицов и Сергей Устюгов. Норвежците завършиха втори, французите трети.

"Колкото по-трудни са условията, толкова по-добре за нас. Радваме се, че успяхме да победим в тежка конкуренция със силни съперници - заслужава си", каза Болшунов след състезанието.

Малко по-късно Едуард Латипов спечели бронза в преследването по биатлон. Между другото, Латипов беше част от отбора, който не толкова отдавна стана трети в смесената щафета. Според Едуард от детството си е мечтал за олимпийска награда.

"Това беше едно от най-трудните състезания в кариерата ми. В последната обиколка дадох всичко от себе си, за да остана в медалите. Олимпийският медал е мечта от детството", каза Латипов.

Среброто на първата за себе си олимпиада спечели шорттрек Константин Ивлиев на разстояние 500 метра. Той загуби само от представителя на Унгария Шаоан Лиу, а бронзът взе канадецът Стивън Дюбоа.

"Честно казано, не усетих никакво натоварване. Бях много изненадан в това отношение, защото си мислех, че ще има едно треперене, потни длани, нерви. Бягах и се наслаждавах на състезанието, на ситуацията. Беше готино! ” – не скри радостта си Ивлиев.

Накрая състезателката по кънки Ангелина Голикова спечели бронзов медал на дистанция 500 метра. Друга рускиня Дария Качанова е на осми ред, а знаменосецът на нашата делегация на церемонията по откриването на Игрите Олга Фаткулина стана десета.

В резултат на неделя руският отбор зае второ място на Олимпиадата по общ брой медали - 17 (четири златни, пет сребърни и осем бронзови). В момента по-високо е само Норвегия - 21 медала (9-5-7).