Лидерът в Бундеслигата Байерн се срина до поражение с 4-2 от Бохум

Но Бохум изравни бързо чрез Кристофър Антуи-Аджей, преди да поеме контрола в неистови 10 минути преди почивката. ЮргенЛокадия даде преднина на домакините от дузпа след игра с ръка на ДайотУпамекано, а неуреденият Байерн увяхна под натиск. Кристиан Гамбоа разби топката в горния ъгъл от границата на зоната две минути по-късно, преди Холтман да се извие с още едно блестящо усилие от далечни разстояния в хода на полувремето.

Левандовски дръпна гол през второто полувреме, но това беше твърде малко за Байерн, за да избегне четвъртата поражение в лигата за сезона. След седмица, в която германският футбол обсъждаше идеята за нов формат на плейофите за борба с безмилостната доминация на Байерн , наскоро повишеният Бохум направи брутално напомняне, че шампионите не са непобедими. И все пак Байерн остава с девет точки напред в горната част на таблицата през нощта, преди пътуването на Борусия Дортмунд до Юнион Берлин в неделя.

Фюрт грабна рядка победа: На други места борещите се гиганти Волфсбург и Борусия Мьонхенгладбах се отдръпнаха от зоната на изпадащите с навременни победи. Волфсбург победи бившия треньор Оливър Гласнер с победа с 2:0 срещу Айнтрахт Франкфурт, дузпа на Макс Крузе и късен гол от Доди Лукебакио им даде втора поредна победа. Ману Коне и Йонас Хофман дадоха удобна преднина на Гладбах, преди Яго да върне гол за колегите си Аугсбург. RamyBensebaini възстанови преднината от два гола, преди Алфред Финбогасон да грабне късен утешителен гол. Долният клуб даде GreutherFuer самите се надяват в битката за изпадане само с третата си победа за сезона срещу Херта Берлин. Бранимир Хргота откри резултата след само 27 секунди и удвои преднината с дузпа през второто полувреме, преди Линус Гехтер от Херта да вкара първия си гол в Бундеслигата късно. Фрайбург прескочи Юнион Берлин се класира на шесто място с равенство 1-1 у дома с Майнц, заместникът Нилс Петерсен отмени първия удар на Александър Хак -половина отварачка.