Интер остави вратата отворена за Милан след равенството на Наполи

НЕАПОЛ: Интер Милан запази преднината си с една точка на върха в Серия А в събота с равенство 1-1 срещу съперника за титлата Наполи, което дава на Милан шанс да вземе върха. Мощното изравняване на Един Джеко в 47-ата минута в пулсиращ мач беше достатъчен за отбора на Симоне Индзаги, за да спечели точка в Неапол, след като Лоренцо Инсине изпревари Диего Марадона в класацията за голове на Наполи за всички времена с ранна дузпа, която доведе клубния му резултат до 116, малко зад голмайстора Дрис Мертенс. Интер се оказа добра стойност за своята точка, след като първоначално беше очукан, но остави вратата отворена за Милан, който изостава на две точки от Интер на третия и ще се нареди на върха с победа над Сампдория в ранния мач в неделя.

Интер има мач в ръка както с местните съперници, така и с Наполи, но вълнуващият мач в събота показа защо надпреварата за титлата на Италия може да се сведе до край, като отборът на Лучано Спалети няма късмета да не бъде по-напред, преди Джеко да удари. Инсиние разтърси страстната публика на стадиона Диего Армандо Марадона, когато му удари дузпата от седмата минута, шестия си гол за сезона и просто награда за задушаващия ранен натиск, който Наполи оказа върху Интер. Точковият му удар дойде на фона на хаос, когато Стефан де Врий се сблъска с Виктор Осимен точно преди Джовани Ди Лоренцо да отправи мощен удар встрани от изправеното положение. След това реферът Даниеле Довери беше извикан от служителите на VAR за преглед на терена и даде на Наполи дузпата, която ги изведе напред.

Четири минути по-късно Пьотър Зелински беше най-добрият от точките за удвояване на преднината на домакините, усилията му се провалиха от гредата, когато Наполи превзе вратата на Интер, като Осимхен се приближи на два пъти, а Инсинье успя да спечели представителен шанс след страхотна работа от своя нигерийски съотборник. Джеко трябваше да изравни Интер на ниво девет минути след полувремето, когато хвърли с глава отличното центриране на Иван Перишич право към Давид Оспина, но секунди след подновяването босненецът отбеляза своя гол.

Не спирайте да вярвате: Напълно пропусна още една добра възможност с глава, Джеко имаше късмета да види как топката рикошетира директно към него от Ди Лоренцо и не направи грешка с дясната си обувка, стреляйки в изравнителен гол извън гредата. Интер доминираше от този момент, без да създаде много възможности за ясни отсечки срещу най-добрата защиталия, водена от Калиду Кулибали, който се завърна след спечелването на Купата на африканските нации със Сенегал. А вратарят Самир Ханданович се погрижи Наполи да не спечели победата, когато се хвърли в краката на Елджиф Елмас, за да попречи на македонеца да забие отблизо. Матиа Закани направи дупка през второто полувреме, когато Лацио премина покрай Болоня с 3:0, за да се доближи до местата в Серия А в Шампионската лига.

След като Чиро Имобиле изби своя 19-ия за сезона от дузпа в началото, Закани удвои преднината на Лацио в 53-ата минута, когато взе топката на Луис Алберто и прокара Лукаш Скорупски. Той докосна третия 10 минути по-късно от ниско центриране на Мануел Лазари. Отборът на Маурицио Сари, който е шести, изостава на три точки от Ювентус, който държи последното място в Шампионската лига и пътува до петата Аталанта в неделя вечерта.