Лига 1: Бали Юнайтед победи Bhayangkara FC с 3-0

Бали, - Бали Юнайтед успя да разбие ФК Бхаянгкара с 3-0 в мача седмица 24 от Лига 1 2021/22, който се проведе на стадион I Gusti Ngurah Rai, Денпасар, Бали, събота (2/12/2022) вечер.

Трите гола на Бали Юнайтед отбелязаха съответно Илия Спасоевич, Стефано Лилипали и Ирфан Джая. Допълнителните три точки накараха Бали Юнайтед да се издигне на третата позиция в класирането с сбор от 48 точки, само на една точка зад Bhayangkara FC.

И двата отбора играха бързо от самото начало и Бали Юнайтед получи наказателен удар в осмата минута, след като Ебер Беса беше фаулиран от Мелвин Платже. Спасоевич, който служи като палач, успя да надхитри вратаря Аван Сето Рахарджо, за да открие предимство с 1:0 пред Бхаянгкара.

Пазителите се опитаха да отвърнат на удара, но съперникът им затвори защитата и Бали Юнайтед беше още по-агресивен в бърза атака, докато предимството на Сердаду Тридату не беше успешно удвоено от Лилипали в 12-ата минута.

Усилията на Бхаянгкара да намери реванш гол често се прекъсваха в половината на Бали Юнайтед и когато Езекиел Н'Дуасел получи пас от Андик Верманса в 37-ата минута, той все още не беше в целта.

Предимството на Бали Юнайтед с 2:0 продължи до полувремето.

Bhayangkara опита да стъпи на газта в началото на второто полувреме, за съжаление ударът на Evan Dimas Darmono грабна паса на Andik, който все още беше встрани от лявата страна на противниковата врата.

Купуването и продажбатаки продължава. Бали Юнайтед увеличи преднината си, след като сладкият пас на Приват Бефоло Мбарга бе завършен от силен удар на Ирфан в 81-ата минута, за да запечата победата с 3:0 над Бхаянгкара.

Състав

Бхаянгкара ФК: Аван Сето Рахарджо; I Putu Gede, Indra Kahfi; Еван Димас, Сани Ризки, TM Ichsan, Andik Vermansah; Мелвин Платже, Езекиел Ндуасел, Джаджанг Муляна, Уахю Субо Сето

Треньор: Пол Мюнстер

Бали Юнайтед: Надео Аргавината; I Made Andhika Wijaya, Lenard Tupamahu, Ricky Fajrin Saputra, Willian Pacheco; Brwa Nouri, Eber Bessa, Moh Sidik Saimima; Илия Спасоевич, Приват Бефоло Мбарга, Стефано Лилипали.

Треньор: Стефано Кугура.