Победителите от летните олимпийски игри в Токио 2020 привлякоха вниманието с успешно представяне в Баку

Баку, 12 февруари,

Започна вторият етап от индивидуалната борба на 16 състезатели от Световната купа по гимнастика на батут.

Както беше съобщено, на състезанията по мъжки батути, борба в 4 групи, състезателите, заели първите 16 места, се класираха в следващия етап.

Сред състезателите, които стигнаха до следващия етап, са представители на Беларус, победителят от летните олимпийски игри Токио-20 Иван Литвинович, петкратен световен шампион и европейски шампион Олег Рябцов, Диого Абреу от Португалия, победител в Световните и континенталните Шампионат, турският шампион Гюркан Мутлу, победител в 28-то 10-то световно състезание във възрастови групи в Баку казахстанецът Роман Барков и други състезатели.

Вторият етап на класиране ще се проведе на 13 февруари.

В двудневното състезание участват 63 състезатели от 14 държави.

Състезанията от Световната купа се провеждат в нашата страна със специалното разрешение на Кабинета на министрите на Република Азербайджан в съответствие с правилата на специалния карантинен режим и санитарно-епидемиологичните изисквания, без участието на зрители.

По традиция гимнастичката, събрала най-много точки в надпреварата за купата, получава купата на AGF Trophy.