Wiadomości

Rosyjscy biathloniści pozostawieni bez medali w sprincie na igrzyskach olimpijskich

W Pekinie zakończyła się rywalizacja biathlonistów w sprincie na 7,5 kilometra. Rosjanie schodzili z podium. Pierwsze miejsce zajęła Norweżka Marte Olsby Røiseland. Dystans pokonała w 20 minut i 44 sekundy. Jednocześnie biathlonista nie popełnił ani jednego błędu. Dla niej to drugie złoto Igrzysk Olimpijskich 2022.

Druga była szwedzka lekkoatletka Elvira Oeberg. Brąz zabrała Włoszka Dorothea Wierer.

Najlepsza okazała się Rosjanka Kristina Reztsova (dwie pudła). Zajęła szóste miejsce. Ulyana Nigmatullina zatrzymała się 13, a Irina Kazakevich - 20.