Maroko pokonuje Ghanę w Pucharze Narodów Afryki Shalika Aurelia podpisała kontrakt z włoskim klubem,...

Dżakarta, – Sofiane Boufal z Maroka wykorzystała knebel i zdobyła siedem minut przed końcem meczu, aby zapewnić sobie zwycięstwo 1:0 nad Ghaną w otwierającym Puchar Narodów Afryki w grupie C, we wtorek (11.01.2022) wcześnie rano WIB.

Boufal strzelił gola z bliskiej odległości po tym, jak Zakaria Aboukhlal wpadł w pole, by przetestować obronę Ghany, z którą walczył tylko Thomas Partey, ale piłka poszła prosto do Boufala, którego nie wykorzystał.

Gol pochodził z rzadkiego meczu okazji, ponieważ obie drużyny pokazały siłę w obronie, ale niezbyt imponującą w ataku.

Oba narody próbują zakończyć długie oczekiwanie na sukces w turnieju kontynentalnym, ale rzadko stwarzają szanse.

Maroko miało jeszcze dwie złote okazje, kiedy kapitan Romain Saiss skierował piłkę głową po rzucie wolnym w 87. minucie. Następnie w doliczonym czasie bramkarz Ghany Joe Wollacott zatrzymał potężny strzał z bliskiej odległości.

Sama Ghana stworzyła tylko dwie złote okazje, a mianowicie, gdy Joseph Paintsil oddał strzał, który w 70. minucie strzelił w górny róg bramki, ale obronił go marokański bramkarz Yassine Bounou.

Potem szansa na stały fragment w 31. minucie, ale rzut wolny Parteya odbił się od poprzeczki.

Zwycięstwo przedłużyło zwycięską passę Maroka do 10 meczów, w tym wszystkich sześciu eliminacji do Mistrzostw Świata od września do listopada ubiegłego roku.

Maroko wygrało Puchar Narodów Afryki raz w 1976 roku, podczas gdy Ghana wygrała go cztery razy, a ostatnio w 1982 roku.

Maroko zmierzy się w piątek z Komorami, a tego samego dnia zmierzy się Ghana z Gabonem.