Strajk Williamsa sprawia, że ​​Bilbao przechodzi obok Atletico w finale Super Cup

RIYADH: Zastępca Athletic Bilbao Nico Williams strzelił pod koniec drugiej połowy, aby dać posiadaczom Superpucharu Hiszpanii wygraną 2:1 z mistrzem LaLigi Atletico Madryt w czwartkowym półfinale. Bilbao urządziło w niedzielę popisowe starcie z Realem Madryt, który w środę pokonał Barcelonę 3:2. Po powolnym pierwszym okresie na w połowie pustym stadionie King Fahd w Rijadzie zespoły obudziły się, gdy Atletico wyszło na prowadzenie tuż po godzinie z samobójczym golem bramkarza Bilbao Unai Simona. Rzut rożny Thomasa Lemara z prawej strony trafił głową Joao Felixa, który trafił w słupek, ale piłka trafiła w tył nurkującego Simona i przekroczyła linię. Bilbao wyrównało kolejnym strzałem głową z rzutu rożnego, a Yeray Alvarez trafił z bliskiej odległości w 77. minucie. Następnie wywarli presję na Atletico, którego bramkarz Jan Oblak wykonał trzy doskonałe interwencje.

Ale nawet znakomity Oblak nie zdołał powstrzymać niskiego strzału Williamsa przed odbiciem na krawędzi pola, które spadło z słupka dziewięć minut przed końcem. Obrońca Atletico Jose Maria Gimenez został wyrzucony z boiska w doliczonym czasie gry za mocne wyzwanie przeciwko Inigo Martinezowi. „Wiele razy marzyłem o tej chwili z moim bratem” – powiedział dziennikarzom Williams, młody brat napastnika Athletic Inaki. „Ich celem był ciężki cios, ale jesteśmy twardzi jak gwoździe i wiemy, jak się odbić. Jesteśmy przygotowani na każde wyzwanie i teraz w Realu Madryt zmierzymy się z trudnym przeciwnikiem. Wchodzimy all-in i miejmy nadzieję, że wygramy kolejny Superpuchar. Czwarty w tabeli LaLiga, 16 punktów za liderem Realu Madryt, Atletico jest w kryzysie i presja na ich menedżera Diego Simeone rośnie. „Nie broniliśmy się dobrze, musimy pracować i stawać się coraz lepsi” – powiedział Simeone na konferencji prasowej. „Wierzymy w pracę, którą wykonujemy. Dążymy do poprawy. Musimy się poprawić… brakuje nam niezbędnej agresywności.”