Bundesliga: Haaland zdobywa 2 punkty, gdy Dortmund pokonuje Freiburg 5-1

Erling Haaland strzelił dwa gole, dzięki czemu Borussia Dortmund wygrała 5:1 z Freiburgiem i zbliżyła się do lidera Bundesligi Bayern Monachium na trzy punkty w piątek.

Belgijski prawy obrońca Thomas Meunier wystartował w Dortmundzie, strzelając dwa gole z rzutu rożnego w pierwszym pół godziny, ponieważ zwykle dobrze zorganizowany Freiburg wydawał się przegrany na stadionie, na którym klub ostatnio wygrał 21 lat temu.

Haaland strzelił 3:0 w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie, kiedy Jude Bellingham złapał Lucasa Holera, który wbijał się w piłkę głęboko w połowie freiburga i wyprowadził go z gry, po czym zagrał norweskiego napastnika za obrońcami i doprowadził do prostego finiszu.

Freiburg wykazywał oznaki życia w połowie drugiej połowy, kiedy Ermedin Demirovic zareagował szybko, by zgarnąć piłkę po dobitce, ale Haaland odrzucił wszelkie nadzieje na powrót swoim drugim golem i 15. w 13 ligowych meczach, strzelając między strzałami bramkarza. nogi.

Ten gol został ustanowiony przez Mahmouda Dahouda, który natychmiast dodał piątego gola z podkręconym strzałem w prawy górny róg.

„Pierwsza połowa była naprawdę mocna we wszystkich fazach gry” – powiedział trener Marco Rose, ale krytycznie odnosił się do zespołu za to, że dał szansę Freiburgowi w drugiej połowie.

Ciężka porażka jest ciosem dla nadziei Freiburga na pierwsze zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Drużyna z południowo-zachodnich Niemiec zajęła czwarte miejsce w tabeli z zaledwie 18 golami straconymi, co jest razem z Bayernem najlepszym w defensywie w lidze.

Bayern może odzyskać sześciopunktową przewagę dzięki sobotniej wygranej w Kolonii.