Sport Wiadomości

Miedwiediew pokonał Kiryosa w drugiej rundzie Australian Open

Rosja (bbabo.net), — Rosjanin nr 2 na świecie Daniil Miedwiediew awansował do trzeciej rundy Australian Open.

W drugiej rundzie Miedwiediew spotkał się z dość nieprzyjemnym przeciwnikiem – Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem. Ten tenisista zachowuje się bardzo brutalnie na korcie, poza tym Rosjanin nigdy go nie pokonał.

W 2019 roku rywale spotkali się dwukrotnie i w obu przypadkach zwyciężył Kiryos.

Pierwszy set odbył się w zaciętej walce i doszło do tie-breaka, w którym Miedwiediew bez problemu ograł przeciwnika - 7:6 (7/1). W drugiej odsłonie Rosjaninowi znów udało się odnieść sukces - 6:4. Miedwiediewowi nie udało się jednak ukończyć spotkania w trzech meczach - Kiryosowi udało się jeszcze w trzecim secie docisnąć Rosjanina - 6:4. Ale w czwartym Miedwiediew ponownie przejął inicjatywę i doprowadził spotkanie do zwycięstwa - 6:2.

Kolejnym przeciwnikiem Rosjanina będzie Botik van de Zandshulp z Holandii.