Sport Wiadomości

Miedwiediew był o jeden seta od wygrania finału Australian Open

Rosyjski tenisista Daniil Miedwiediew (2. miejsce) pokonał Hiszpana Rafaela Nadala w tie-breaku w drugim secie finałowego meczu Australian Open. Wynik dla partii wyniósł 2-0 na korzyść Miedwiediewa.

Finałowy mecz pierwszego w tym sezonie turnieju wielkoszlemowego odbędzie się w niedzielę w Melbourne. Rosjanin wygrał mecz z wynikiem 7:6 (7:5). Zestaw trwał 1 godzinę 24 minuty.

Miedwiediew wygrał pierwszego seta z Nadalem w finale Australian Open Tenis W trakcie meczu Miedwiediew przegrywał 1:4, a przy stanie 5:3 Nadal zaserwował seta, ale Rosjaninowi udało się zrobić przerwę i rozegrać dwa mecze . Później Miedwiediew zredukował sprawę do tie-breaka, w którym naciskał na przeciwnika

Miedwiediew wygrał pierwszy mecz z wynikiem 6:2.

Jeśli wygra, Miedwiediew zdobędzie swój drugi tytuł Wielkiego Szlema i zostanie światowym numerem 1 po przeliczeniu rankingów Melbourne.

Nadal jest 20-krotnym zwycięzcą Wielkiego Szlema.