Pokonaj Cadiz, Walencję w półfinale Pucharu Króla

Valencia, - Valencia zapewniła sobie bilet do półfinału Pucharu Króla lub Copa del Rey po pokonaniu 10 graczy Cadiz z wynikiem 2-1 w meczu ćwierćfinałowym na stadionie Mestalla w czwartek (2.03.2022) na początku rano WIB.

Pierwszą bramkę Valencia zdobyła w 24. minucie po podaniu Hugo Duro z prawej nogi Goncalo Guedesa w pole karne.

Cadiz odpowiedział rzutem karnym Lucasa Pereza w 54. minucie po tym, jak Juan Cala pokonał Eraya Comerta.

Zwycięską bramkę Valencii strzelił Hugo Duro w 79. minucie po uderzeniu głową z rzutu rożnego przez Carlosa Solara. W 84. minucie Cadiz musiał grać z 10 mężczyznami po tym, jak Juan Cala dostał drugą żółtą kartkę.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a Valencia wyprzedziła Rayo Vallecano w półfinale Copa del Rey po wygranej 1:0 z Majorką.

To zwycięstwo wiele znaczy dla Walencji, która jest jednym z największych klubów w Hiszpanii, ale w ostatnich latach spadła. Obecnie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli LaLiga.

Z drugiej strony, Cadiz była trudną do przełknięcia porażką, zwłaszcza że mieli bardzo zły sezon w LaLiga. Klub z Andaluzji zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej.

Obie drużyny będą musiały poczekać na wyniki Real Betis, Real Sociedad, Athletic Bilbao i Real Madryt, aby poznać swoich przeciwników w półfinale Copa del Rey.

Wcześniej Rayo Vallecano wygrał 1-0 lub Mallorca, aby awansować do półfinału tych rozgrywek.