Narciarka freestyle Guskova przynosi Białorusi drugi medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie

Rosja (bbabo.net), - białoruska freestyler Anna Guskova zajęła drugie miejsce w zawodach akrobatycznych na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Zwycięstwo w tego typu programie świętował chiński sportowiec Xu Mengtao. W swojej najlepszej próbie udało jej się zdobyć 108,61 pkt.

Mistrzyni olimpijska 2018 z Pjongczangu Guskova sporo przegrała ze zwycięzcą. Wynik Guskovej to 107,95 pkt.

Brąz powędrował do reprezentantki USA Megan Nick z wynikiem 93,76.

Rosjanka Jesenia Pantiukhova nie zdołała podjąć decydującej próby, pokazując w pierwszym finale dziewiąty wynik.

Wcześniej biathlonista Anton Smolsky zdobył srebrny medal w wyścigu indywidualnym. Ten medal był pierwszym dla białoruskiej drużyny na tych Igrzyskach.