Al Habtoor Tennis: Snigur ustala ostateczną randkę z Kucova

Mistrzyni juniorów Wimbledonu Daria Snigur ma nadzieję na bis w Dubaju, ustawiając Kristinę Kucovę w sobotnim finale 24. turnieju tenisowego Al Habtoor.

Przegrywająca finalistka tutaj w 2019 roku, zirytowana Snigur opanowała się, zanim spakowała Rosjankę Anastasię Gasanovą 4-6, 6-1, 6-3, podczas gdy Kucova pokonał Serbską Aleksandrę Krunic 7:6 (8), 6:0 w lop. później jednostronny drugi półfinał.

Po przegranej początkowego seta 4-6, Snigur była w doskonałej formie, kiedy przeszła na amortyzację 4-0 z przerwami w drugiej i czwartej grze. Gasanova poprosiła o przerwę medyczną, ponieważ miała zawroty głowy, ale odmówiono jej.

Nie był to dokładnie moment, na który czekał Snigur, ponieważ 19-letni Ukrainiec wyglądał na zdenerwowanego terminem złożenia wniosku. „Oczywiście byłem zdenerwowany. Oboje byliśmy zmęczeni i nie sądzę, żeby w tym momencie potrzebowała przerwy medycznej – złościł się Snigur po meczu.

„Nie miałam wyjścia, po prostu skoncentruj się i graj” – dodała.

Kolejna przerwa później i mistrz juniorów Wimbledonu 2019 spakował drugi set 6-1.

Utrzymywała swój rytm w decydującym i po wymianie przerw na początku setu, Snigur w siódmym gemie wyprzedził 4-3 z powodu kluczowego podwójnego błędu, a następnie wpadł na kolejną przerwę w dziewiątym, aby słusznie zająć swoje miejsce w piątkowym finale .

„Moja kariera juniorów odgrywa ogromną rolę, zwłaszcza gdy konfrontuję się z takimi sytuacjami” – przyznał Snigur.

„W tej chwili jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj w moim drugim finale. Teraz przez jakiś czas będę oglądać drugi półfinał, a potem odpocznę i zregeneruję się przed finałem – dodała.

Przeciwnikiem Snigura w finale będzie Kucova po tym, jak Słowaczka pokonała Krunica 7:6 (8), 6:0 w drugim półfinale późnym wieczorem.

Sprawy między nimi były dość bliskie, a Krunic jako pierwszy ruszył naprzód z przerwą w drugim. Ale Kucova natychmiast wrócił i sytuacja była wyrównana 3-3, po czym czwarty rozstawiony Słowak wygrał bliski remis 10-8.

Druga była formalnością z przerwami w drugiej, czwartej i szóstej rozdaniem bajgla i wejściem do finału dla 31-latka z Bratysławy.

„Nie byłem nawet pewien, czy pojadę na ten turniej w zeszłym tygodniu, a teraz jestem w finale. To daje mi niesamowite uczucie w środku” – powiedział Kucova.

„Wiem, że ona [Snigur] jest młodą, niebezpieczną zawodniczką, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby mieć pewność, że jutro wygram finał” – dodała.

Wcześniej w półfinale gry podwójnej najwyżej rozstawiona para Anna Danilina i Viktoria Kuzmova pokonała Peangtarna Plipuecha i Aldilę Sutjiadi 4-6, 6-2, 1-0 (4), a rosyjski duet Angelina Gabueva i Anastasia Zakharova pokonała Beatrice Gumulya i Yu-Chieh Hsieh 7-6 (3), 4-6, 1-0 (5).

W sobotnim porządku gry w deblu rozpocznie się finał o godzinie 13.30, a następnie finał gry pojedynczej o godzinie 15:00 w Habtoor Grand Resort and Spa.

Wyniki (półfinały):

Single: Daria Snigur bt Anastasia Gasanova 4-6, 6-1, 6-3; Kristina Kucova bt Aleksandra Krunic 7:6 (8), 6:0. Debel: Anna Danilina/Viktoria Kuzmova bt Peangtarn Plipuech/Aldila Sutjiadi 4-6, 6-2, 1-0 (4); Angelina Gabueva/Anastasia Zacharova bt Beatrice Gumulya/Yu-Chieh Hsieh 7-6 (3), 4-6, 1-0 (5).