Mały wyścigowiec Abyan Aqila zdobywa podium na mistrzostwach Gokar National Championship KOI używa szczupłego...

Dżakarta, - Utalentowany młody zawodnik Abyan Aqila Kurniawan zdobył podium w mistrzostwach Gokar National Championship, na torze Sentul International Karting Circuit w Bogor, w niedzielę (20.03.2022).

W drugiej rundzie Gokar National Championship, zatytułowanej Eshark Rok Cup 2022, Abyan Aqila zdobył podium w klasie podstawowej.

Pierwszy syn Mocha Chandry Kurniawana, który właśnie skończył 8 lat, został odnotowany jako całkiem stabilny od wolnych treningów, kwalifikacji do finału. W rzeczywistości zanotował najszybszy czas w 2 wolnych sesjach treningowych i przedfinałach.

W sezonie wyścigowym Gokart Eshark Rok Cup 2022 wzięło udział 60 zawodników w wieku 6-17 lat. Młodzi zawodnicy są podzieleni na kilka klas, a mianowicie na poziomie podstawowym, debiutant, spódnica junior, spódnica mini, spódnica kadetka, spódnica seniora i zmiennokształtna 150.

Podczas drugiego wyścigu wyścig został przełożony z powodu ulewnego deszczu. Padało od 13.00 do 15.30. Wyścig w końcu został wznowiony po tym, jak tor został uznany za bezpieczny.

„Bardzo się cieszę, że zająłem drugie miejsce w drugiej rundzie i dziękuję trenerowi, mechanikowi i wszystkim, którzy przybyli oglądać mnie podczas wczorajszego wyścigu” – powiedział Abyan podczas spotkania w Dżakarcie we wtorek (22.3.). 2022).

Abyan, który startował z pole potition, zdominował wyścig, zajmując 1. miejsce przez 6 rund. Niestety, na ostatnich 2 okrążeniach popełnił błąd w R1, więc jego rywal Travis Fisiano został wyprzedzony.