ISL 2021-22: Kerala Blasters FC thrash Chennaiyin FC 3-0, awans na trzecie miejsce w tabeli punktowej

Kerala Blasters FC zanotowała imponujące drugie z rzędu zwycięstwo w sezonie 2021-22 Indian Super League (ISL), pokonując w środę Chennaiyin FC wynikiem 3:0 na Tilak Maidan Stadium.

Żółta Armia awansowała na trzecie miejsce w tabeli punktowej, jednocześnie oddając Marina Machans drugą porażkę w sezonie, w której spadły na szóste miejsce.

Jorge Pereyra Diaz (9') dał KBFC prowadzenie, strzelając swojego trzeciego gola w tym sezonie, zanim Sahal Abdul Samad (38') podwoił przewagę przed przerwą. Adrian Luna (79') strzelił wtedy swojego pierwszego gola w tym sezonie, co nie pozostawia żadnych wątpliwości w drugiej połowie.

×Jorge Diaz wyprowadził swoją drużynę na wczesne prowadzenie po tym, jak podbita piłka znalazła napastnika w dużej przestrzeni za linią obrony CFC. Jego strzał prawą nogą w lewy dolny róg nie dał szans Vishalowi Kaithowi na obronę.

Prabhsukhan Gill został wezwany do akcji tuż przed upływem pół godziny, popisał się błyskotliwą obroną prawą ręką, aby nie dopuścić do strzału głową własnego obrońcy. Germanpreet Singh miał fantastyczną okazję, by strzelić wyrównującą bramkę tuż przed przerwą na drinka, ale jego strzał z mniej więcej 12 jardów był szeroki, ku zaskoczeniu kolegów z drużyny.

Następnie Sahal Abdul Samad powiększył prowadzenie, strzelając bramkę ze środka pola karnego po słabym dośrodkowaniu Kaitha, który przekazał piłkę napastnikom KBFC na własnej połowie. Pierwszy strzał Sahala został zablokowany przez Reagana Singha, ale pomocnik nie pomylił się z dobiciem i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Vazquez miał wtedy szansę zdobyć trzecią bramkę przed przerwą, ale nie mógł pokonać bramkarza w sytuacji jeden na jednego.

Salam Singh i Łukasz Gikiewicz zostali wysłani jako zmiany w przerwie od Bozidara Bandovicia, aby wpłynąć na grę. Lalthathanga Khawlhring został pierwszym zawodnikiem ukaranym za faul w drugiej połowie, która była mniej obfitująca w wydarzenia niż pierwsza. Pomimo utrzymujących się okresów presji, CFC nie miało wyraźnej okazji do zdobycia punktów aż do przerwy w drugim drinku.

Po wznowieniu meczu Adrian Luna otworzył swoje konto potężnym uderzeniem prawą nogą po braku komunikacji między obrońcami CFC. Żółta Armia utrzymała kontrolę nad meczem po trzecim golu i zdobyła kolejne trzy punkty dzięki wygranym 3:0.

Kerala Blasters czeka na wyzwanie Jamshedpur FC w następnym meczu na Tilak Maidan Stadium w niedzielę.

Z drugiej strony Chennaiyin FC otrzyma tygodniowy odpoczynek przed czwartkowym starciem z Bengaluru FC w tym samym miejscu.