Dramatyczna porażka Indonezji, oto odpowiedź trenera z Singapuru

Dżakarta, - Trener reprezentacji Singapuru, Tatsuma Yoshida, po przegranej z Indonezją w dramatycznym meczu półfinałowym Pucharu AFF, który odbył się w sobotę (12/25/2021), próbował zachować spokój i sport.

Indonezja wygrała 4-2 w dogrywce, podczas gdy Singapur zasłużenie zawiódł, ponieważ nie wykorzystał kary, która powinna dać im bilet do finału, gdy w ostatniej minucie drugiej połowy pozycja była nadal remisowa 2:2.

Ponadto trzech singapurskich graczy zostało wyrzuconych z boiska przez sędziego, a jeden zawodnik strzelił gola samobójczego, co wyraźnie na tym skorzystało Indonezji.

„Najważniejszy jest wynik – nie mam żadnych wymówek ani skarg” – powiedział Yoshida na oficjalnej stronie internetowej Federacji Piłkarskiej ASEAN (AFF).

„Dzisiejszy występ był świetny i jestem naprawdę dumny z zawodników. Nie mogę znaleźć słów, ale wzruszył mnie ich duch walki, „duch Singapuru”, w którym nie poddawaliśmy się nawet wtedy, gdy graliśmy tylko z ośmioma osobami. To właśnie musimy pokazać publiczności i młodym zawodnikom.”