Sport Wiadomości

Stiepanowa ustanowiła rekord wśród mistrzów olimpijskich w narciarstwie biegowym

Rosja (bbabo.net), - Rosjanka Weronika Stiepanowa osiągnęła wyjątkowe osiągnięcie: została najmłodszą mistrzynią olimpijską w historii narciarstwa biegowego.

W sobotę nasza drużyna, którą reprezentowały Stiepanowa, Julia Stupak, Natalia Nepryajewa i Tatiana Sorina, zdobyła złoto w sztafecie. Veronika została mistrzynią w wieku 21 lat 39 dni, pokonując rekord trzykrotnej zwycięzcy igrzysk, naszej rodaczki Julii Czepalowej, która w wieku 21 lat zdobyła złote medale na Igrzyskach Olimpijskich 1998 na dystansie 30 km 60 dni.

Dodajmy, że najmłodszym mistrzem igrzysk w narciarstwie biegowym mężczyzn jest reprezentant Norwegii Johannes Klebo. Na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang Klebo zajął pierwsze miejsce w wyścigu sprinterskim w wieku 21 lat i 114 dni.