Rosja została bez medali w hokeju kobiet na Igrzyskach Olimpijskich 2022

Rosyjska drużyna hokeja na lodzie kobiet przegrała ze Szwajcarią w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego na igrzyskach w 2022 r., donosi korespondentka bbabo.net.

Mecz zakończył się wynikiem 2:4. W drugiej tercji rywale wymieniali się punktowanymi strzałami, a w trzeciej Szwajcarzy odnieśli zwycięstwo w ostatnich trzech minutach spotkania.

Po stanie 2:2 Alina Muller strzeliła podwójną bramkę i poprowadziła swój zespół do kolejnej rundy. Jeden z goli Rosjan został odwołany w trzecim okresie.

Wcześniej Kanada i Stany Zjednoczone dotarły do ​​półfinału, a ostatni pretendent do medali zostanie wyłoniony w meczu pomiędzy Finlandią a Japonią.

Nasze medale

Razem Kazachstan 0 0 0 0

5 TOP 5 medalistów

/i Razem 1 Niemcy 7 4 0 11 2 Norwegia 6 3 5 14 3 USA 5 5 1 11 4 Holandia 5 4 1 10 5 Szwecja 5 2 2 9 Łączny wynik