Kanadyjscy hokeiści przegrali z USA w fazie grupowej igrzysk

Rosja (bbabo.net), - Drużyna USA pokonała Kanadę w drugiej rundzie grupowej olimpijskiego turnieju hokejowego - 4:2.

W meczu otwarcia Kanadyjczycy pokonali Niemcy, a Amerykanie pokonali gospodarzy turnieju, Chińczyków.

Obie drużyny składają się z zawodników grających w Europie i różnych ligach zagranicznych, więc spotkanie obu drużyn z Ameryki Północnej wzbudziło zainteresowanie. Na samym początku spotkania Kanadyjczycy otworzyli punktację po rzuceniu Matta Robinsona, znanego z występu w KHL. Ale prawie natychmiast wyrównał Andy Milley, a pod koniec pierwszej tercji Ben Myers poprowadził drużynę amerykańską do przodu.

W drugim 20-minutowym okresie drużyny wymieniały się celnymi strzałami - Kanadyjczycy odpowiedzieli na bramkę Brendana Brissona krążkiem Nicka Shore'a.

O losach meczu zadecydowała bramka Kenny'ego Agostino w trzeciej tercji - 4:2. Drużyna USA znakomicie postarała się o pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału.

W piątek drużyna Rosji zapewniła sobie ćwierćfinał.