Sport Wiadomości

Biathlonistka Roiseland wygrała sprint, Reztsova

Rosja (bbabo.net), - Rosyjska drużyna biathlonu kobiet została bez medali w sprinterskim biegu na 7,5 km. Najlepsza z naszych, Kristina Reztsova, została szóstą w protokole końcowym.

Właściwie to na Reztsovej wiązano główne nadzieje rosyjskich fanów. W wyścigu indywidualnym Christina zatrzymała się o krok od podium. Podsumowano dwa pudła na linii ognia. Zrób Reztsovowi jeden potknięcie mniej - miałby już złoty medal.

W sprincie Christina również dwukrotnie chybiła. Raz na „leżącym” i na „regale”. I tym razem, aby zakwalifikować się do miejsca w pierwszej trójce, trzeba było strzelić czysto. W każdym razie wszyscy z trzech najlepszych zwycięzców radzili sobie na strzelnicy bez błędów. Norweżka Marte Olsby-Røiseland zdobyła złoto, Elvira Oeberg ze Szwecji zdobyła srebro, a Dorethea Wierer z Włoch zdobyła brąz.

Pozostała trójka Rosjan wystąpiła bez powodzenia. Uliana Nigmatullina zajęła 13. miejsce (dwie pudła), Irina Kazakevich - 20. (jedna pudło), Svetlana Mironova - 47. (trzy pudła).