Panarin bije rekord Datsyuka w regularnych sezonach NHL

„Nowy Jork” w meczu sezonu zasadniczego National Hockey League (NHL) pokonał „Florydę” na lodzie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

Gole dla gospodarzy strzelili Mika Zibanejad (1 minuta), Alexis Lafrenier (24 minuty), Chris Kreider (38 minut i 55 minut) i Alexander Panarin (60 minut). Rosyjski skrzydłowy strzelił krążek po usunięciu bramkarza w ostatnich minutach, a Panarin również zaliczył dwie asysty.

Owieczkin ustanowił osobisty anty-rekord sezonu hokejowego W ten sposób napastnik zdobył w tym sezonie 52 punkty (13 bramek i 39 asyst). W tej chwili dzieli linię 8-10 na liście najlepszych strzelców sezonu z Rosjaninem Kirillem Kaprizovem z Minnesoty i Stevenem Stamkosem z Tampa Bay.

Panarin zdobył 525 punktów w swoich pierwszych siedmiu sezonach NHL, wyprzedzając Pavla Datsyuka (522). Pierwsze miejsce wśród Rosjan zajmuje Aleksander Owieczkin (679 pkt), drugie – Siergiej Fiodorow (592), trzecią linię zajmuje Jewgienij Malkin (560).

Nowy Jork po 47 meczach ma 64 punkty i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz drużyna rozegra w sobotni wieczór na trasie z Edmonton.