Societate Știri

Canada - Siakam îi conduce pe Raptors în fața lui Bucks

Canada (bbabo.net), - MILWAUKEE (AP) — Pascal Siakam a înscris 33 de puncte, OG Anunoby și Gary Trent Jr. au avut 22 fiecare, iar Toronto Raptors i-au învins miercuri seară pe Milwaukee Bucks cu 117-111.

Fred VanVleet a adăugat 19 puncte pentru Raptors. Ei s-au îmbunătățit la 18-17 și au depășit prima repriză și mitingul final al lui Milwaukee.

Campionii NBA apărați au rămas fără antrenorul Mike Budenholzer după ce acesta a intrat în protocoalele de sănătate și siguranță ale NBA.

Milwaukee a jucat fără MVP-ul finalelor NBA Giannis Antetokounmpo, care a renunțat din cauza unei boli care nu are legătură cu COVID-19. Grayson Allen, George Hill și Pat Connaughton au intrat și ei în protocoale miercuri.

Khris Middleton a condus Bucks cu 25 de puncte. Jordan Nwora a avut 17, iar Jrue Holiday și DeMarcus Cousins ​​au avut fiecare câte 15.

Bucks veneau dintr-o înfrângere cu 115-106 acasă în fața modestului Detroit.

Milwaukee a conectat la 61% din loviturile sale pentru a lua un 77-68 la repriză, egalând cele mai multe puncte pe care le-a marcat în prima repriză a acestui sezon. Cele 77 de puncte au marcat cel mai mult a predat Toronto în orice jumătate a acestui sezon. Maximul anterior a fost de 72 în ambele reprize ale unei înfrângeri cu 144-99 la Cleveland pe 26 decembrie.

Toronto a șters un deficit de 14 puncte și a egalat la 85 la jumătatea celui de-al treilea. Raptors și-au construit un avans de 15 puncte în al patrulea, dar Bucks au retras șapte cu puțin mai puțin de două minute rămase.

TIP-INS

Raptori: F Svi Mykhailiuk și F Yuta Watanabe au rămas în protocoalele de sănătate și siguranță. … G David Johnson s-a întors dintr-o tulpină de vițel. … Siakim a fost fluierat pentru un fault tehnic în al treilea sfert, după ce cotul i s-a conectat la fața lui Middleton.

Bucks: Rezervele Nwora, Thanasis Antetokounmpo și Semi Ojeleye, care anterior nu fuseseră disponibili din cauza protocoalelor, s-au întors cu toții. Nwora a început. … A făcut 13 din 21 de 3 puncte în prima repriză, dar a ratat toate cele opt încercări de 3 puncte în al treilea sfert. … Cousins ​​au părăsit jocul cu o contuzie la gambele stângi.