Simba Bhora sa vyšplhal na druhé miesto

Tadious Manyepo v KADOME

Simba Bhora. . . . . . . . (3)3

Akadémia CUMA. . . . . . . (1)1

AMBITIOUS Simba Bhora bola plná hodnota za ich víťazstvo v tomto vzrušujúcom zápase Northern Region Division One Soccer League včera v Rimuke.

Víťazstvo posunulo tím trénovaný Arthurom Tutanim na druhé miesto v tabuľke s 27 bodmi, rovnako ako Golden Eagles, ale s vyšším gólovým rozdielom.

Veterán Reuben Machaya, voľný gól Tinashe Balakasi, ktorý zaznamenal svoj 13. gól v tejto sezóne, a Constantine Tinapi chytili góly, ktoré odsúdili hostí v preplnenej Rimuke.

Denzel Phiri strelil gól útechy CUMA v polčase.

A domáci sa z oddýchnutia vrátili odhodlanejší, vrhli na hostí všetko, čo mali, no niekoľko šancí, ktoré si vytvorili, nedokázali premeniť.

Bolo to obzvlášť veľké víťazstvo pre Simbu Bhoru, ktorý sa stále chytal z porážky 2:0 s vedúcim hráčom Herentals do 20 rokov pri ich jedinej prehre v 12 zápasoch.

Herentals, ktorí odohrali o zápas viac ako Simba Bhora, sú na 30 bodoch.

Tutani pozdravil svojich zverencov za temperamentný prvý a galantný druhý polčas.

„Rád by som pochválil svojich zverencov za pôsobivý výkon v prvom polčase. Potrebovali sme zbierať body za každú cenu a aby moji chlapci predviedli vynikajúci výkon v prvom polčase je niečo výnimočné,“ povedal Tutani.

„Je to maratón a musíme brať každý zápas tak, ako príde. Budeme pokračovať v hre a tvrdo pracovať. Preteky sú ešte skoro a my musíme pokračovať v podávaní dobrých výsledkov."

Ale bol to najmä nadšený dav, ktorý nabil prostredie.

Zdalo sa, že vrátili ruky času, keď bola Rimuka ešte pevnosťou, v ktorej sídlila zaniknutá bývalá strana Premiership Eiffel Wildcats.

Riaditeľ akadémie CUMA Cuthbert Malajila sledoval z terás, ako jeho chlapcov posadil skúsenejší Simba Bhora po meč.