Druhý deň testu Mandalika sú pretekári MotoGP schopní ísť rýchlejšie Predseda správnej rady DKI KONI podporuje nomináciu Hidayat Humaid Rins chce, aby Suzuki opravila aerodynamiku

Jakarta, - Pretekári MotoGP v sobotu (12.2.2022) boli schopní ísť rýchlejšie v druhý deň oficiálneho testu MotoGP na okruhu Mandalika po tom, čo ich prvé vystúpenie na trati prerušili špinavé podmienky na trati.

Brad Binder z tímu KTM dosiahol najlepší čas na kolo 1'31"814 na vrchole rekordného času do 11.00 WITA.

Juhoafrický pretekár dokázal zajazdiť na bicykli asi o 0,6 sekundy rýchlejšie, než bol najlepší čas prvého dňa Pol Espargara z tímu Repsol Honda (1'32”466).

Fabio Quartararo z tímu Yamaha je momentálne na druhom mieste s náskokom 0,006 sekundy na Bindera.

Medzitým Alex Rins udržal tempo Suzuki na tretej pozícii so stratou 0,070 sekundy.

Enea Bastiani (Gresini Racing) a Aleix Espargaro (Aprilia) dopĺňajú poradie piatich najlepších jazdcov, ktorí sú menej ako 0,1 sekundy od lídra relácie.

Bolo tam 13 dočasných jazdcov, ktorí dokázali zaznamenať kolo rýchlejšie ako najlepší rekord prvého dňa.

Prvý deň testovania v piatok prerušila špinavá trať s prachom a štrkom.

Trať je uzavretá na približne jednu hodinu, aby bola vyčistená pred opätovným otvorením o 12.00 WITA po vyhlásení trate za bezpečnú.