Rins chce, aby Suzuki zlepšila aerodynamiku Anatolij Malykhin vyhral jeden dočasný svetový titul v ťažkej váhe Pohyblivý šport Kampane Indonézie Neohrozená téma v roku 2022

Central Lombok, - Pretekár Suzuki Ecstar, Alex Rins, si užil svoje prvé vystúpenie na okruhu Pertamina Mandalika. Chce však, aby Suzuki zlepšila aerodynamiku motocykla GSX-RR v dvoch zostávajúcich dňoch oficiálnych testov MotoGP na trati Lombok.

Rins dosiahol 1 minútu 33,058 sekundy na štvrtom mieste v tabuľke prvého dňa, o 0,592 sekundy menej ako Pol Espargaro z Hondy, ktorý prekonal rekord prvého dňa.

"Je zábavné pretekať na tejto novej trati a úprimne povedané, usporiadanie je úžasné, naozaj zábavné," povedal Rins po prvom dni testovania, v piatok (2.11.2022).

"Zo začiatku bola trať trochu špinavá, nebola tam žiadna priľnavosť a bolo to dosť ťažké a nebezpečné, ale myslím si, že keďže to boli dni, keď tu nikto nepretekal a stavba prebiehala, je to normálne."

Hlavným cieľom Španiela a jeho tímového kolegu Joana Mira bolo študovať usporiadanie trate Mandalika a snažiť sa nájsť pretekársku líniu. Tím sa tiež niekoľkokrát pohral s prevodovkou, aby v prvý deň testu určil správne nastavenie.

Rins sa s motorkou cítil dobre aj napriek nie optimálnym podmienkam na trati s blatom a štrkom stále na trati a do konca dňa dokázal zhltnúť 77 kôl.