Brankár ruského národného hokejového tímu: Shtanga

Rusko (bbabo.net), - Brankár ruskej reprezentácie Ivan Fedotov zhrnul výsledky prvého zápasu na olympijskom turnaji proti Švajčiarsku (1:0), v ktorom sa mu podaril "práska".

Ivan Fedotov: Dobrý, zaujímavý zápas, presne to, čo sme očakávali. Súper je dôrazný, rozohráva každú chvíľu. Dnes sa ukázalo, že sme mali viac šťastia, ale nemali by sme pokúšať šťastie na silu. Bolo tam veľa šancí, nebezpečných momentov, no šťastie sa priklonilo na našu stranu.

Ovplyvnil nedostatok silnej praxe veľa našu hru?

Ivan Fedotov: Nie, len dobre hrajú, dobre strieľajú. Nedávajte im na ľade priestor navyše. Švajčiarski chalani sú starí, dobre využívajú svoje chvíle.

Po švajčiarskych hodoch ste dnes nemali takmer žiadne doskoky...

Ivan Fedotov: Čo skrývať. Vyšli sme von a pochopili sme: prvý zápas sme dlho nehrali. Do hry bolo potrebné vstúpiť cez intenzitu, cez prácu, cez morálne vlastnosti. V prvej tretine sa pozerali pozornejšie, potom viac-menej. Len som hral svoju hru, bavil som sa. Nedávajte príliš veľký význam tomu, čo sa deje, pretože to pridáva zbytočný tlak.

Najnebezpečnejší moment pri vašej bráne?

Ivan Fedotov: V druhej tretine mali dobré presilové momenty: jedna strela, druhá. V podstate veľa vecí. Hralo nám brvno.

Čo bolo povedané Antonovi Slepyshevovi po tom, čo porazil Švajčiara a dostal štvorminútový trest? Vynadali ste mu?

Ivan Fedotov: Nie, nie, každý všetkému rozumie, toto je tímová hra. Niekto môže hrať trochu zle, niekto na city. To všetko je z veľkej túžby a to je normálne. Všetci sme spolu, jeden pre druhého. Sú tam ešte štyria ľudia, ktorí budú pracovať pre partnera a ten nám potom pomôže. V dôsledku toho Slepyshev strelil víťazný gól, áno.

Čo môžeme pridať do nášho tímu?

Ivan Fedotov: Trochu sebadôvery. Musíte byť pokojnejší. Bolo tam veľa rozruchu. Niekde v obrane trochu prebudovať. A teda v princípe dobrý pohyb. Všetci boli skvelí, hrali ako tím. Tréneri si to pozrú, poradia, na ďalší zápas vyjdeme oveľa lepšie.

O čom to hovoríš s činkami? Dnes nám pomohli...

Ivan Fedotov: Vždy som hovoril, že najlepší priateľ brankára je najlepší priateľ brankára. Činka je tvoj najlepší kamarát, bez nej sa nikam nepohneš.