Zlato v lyžovaní a rozhodcovia Valijeva. Čo si pamätáte z 9. dňa olympiády?

Prípad Valieva

Súdny senát Športového arbitrážneho súdu (CAS) sa bude v nedeľu 13. februára zaoberať prípadom ruskej krasokorčuliarky Kamily Valieva. Začiatok pojednávaní je podľa webovej stránky CAS o 20:30 pekinského času (15:30 moskovského času).

CAS zváži odvolania Medzinárodného olympijského výboru (MOV), Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) a Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) proti rozhodnutiu Ruskej antidopingovej agentúry (RUSADA) zrušiť dočasnú suspendáciu Valijevovej po pozitívny dopingový test.

Aký je výstupný panel CAS, ktorý rozhodne o osude OH Kamily Valijevovej 2022

Benz bol jedným z troch rozhodcov v odvolaní proti rozhodnutiu o odstránení ruských športovcov z OH 2016. V Riu de Janeiro sa potom pre pozastavenie činnosti Všeruskej atletickej federácie (VFLA) po dopingových škandáloch mohla predstaviť iba jedna ruská atlétka Daria Klishina. 11 gólov pre dvoch v záverečnom zápase skupinovej fázy v hokeji

Ruská hokejová reprezentácia prehrala v predĺžení s českým tímom v záverečnom zápase skupinovej fázy na OH v Pekingu. Stretnutie sa skončilo výsledkom 5:6.

V rámci Rusov strelili góly Vladimir Tkačev (5. minúta), Nikita Nesterov (33.), Kirill Semenov (44.), Arsenij Gritsyuk (47.) a Andrej Čibisov (49.). Česi skórovali Tomasz Kundratek (13.), David Krejci (39.), Michael Spaczek (40.), Lukasz Klok (44.) a Tomasz Ghica (49.). Víťazstvo Čechov v predĺžení priniesol Libor Szulak (65.).

Rusko - Česká republika. Olympiáda Olympiáda 2022 Rusi viedli do polovice tretiny za stavu 2:1, no Dmitrij Voronkov dostal dištanc do konca zápasu za kopanie hlavou. Rusi zostali v menšine päť minút a Česi tento presun zrealizovali dvakrát. V tretej tretine strelili mužstvá päť gólov na dva.

RBC uskutočnila online prenos z tohto stretnutia.

Porážka v ženskom hokeji

Ruské ženské družstvo na OH v Pekingu nepostúpilo do semifinále hokejového turnaja. Vo štvrťfinále Rusi prehrali so Švajčiarmi 2:4.

Ruské ženské družstvo v Pekingu skôr v skupinovej fáze zdolalo Švajčiarky (5:2) a utrpelo zdrvujúce porážky od Američaniek (0:5), Kanaďan (1:6) a Fínov (0:5). Na olympijskom turnaji mali Rusi problémy pre vypuknutie koronavírusu.

V lyžiarskej štafete zvíťazilo družstvo žien Ruska. Už v prvej etape viedla v pretekoch Yuliya Stupak, ale na konci vzdialenosti nemecká lyžiarka predbehla Rusku a náskok ruského tímu sa znížil na 1,5 sekundy. V druhej fáze Natalya Nepryaeva pokračovala vo vedení, ale potom Tatyana Sorina nechala ísť dopredu nemeckého zástupcu. Veronika Štěpánová sa v záverečnej fáze pretekov nielen dotiahla na nemeckú lyžiarku, ale aj zvýšila svoj náskok, čo jej umožnilo skončiť sama a prvýkrát po 16 rokoch získať zlatú medailu v štafete. Posledné „zlato“ v štafetovom behu obsadili Rusi na OH v Turíne (2006).

Ruské krasokorčuliarky Victoria Sinitsina a Nikita Katsalapov obsadili druhé miesto po rytmickom tanci na olympijských hrách v Pekingu. Ich výsledkom bolo 88,85 bodu, čo je ich osobné maximum. Ďalší Rusi Alexandra Stepanova a Ivan Bukin obsadili piate miesto (84,09), Diana Davis a Gleb Smolkin - 14. (71,66).

Najlepší s novým svetovým rekordom boli Francúzi Gabriela Papadakisová a Guillaume Sizeron (90,83).

O medaily v tanci na ľade na olympijských hrách v Pekingu sa bude hrať 14. februára.

Neúspech v biatlone

V šprinte mužov zostali Rusi opäť krôčik od medaily. Maximovi Tsvetkovovi chýbalo 1,5 s na výsledok Nórky Tareya Be, ktorá prišla do cieľa s tretím výsledkom. Pretekár skôr v pretekoch jednotlivcov stratil šancu na medailu chybou pri poslednej streľbe na poslednej hranici. Ďalším Rusom sa nepodarilo dostať do top 10. Eduard Latypov skončil 11., Daniil Serochvostov 19. a favorit z Rusov skončil až na 37.

Ruská ženská curlingová reprezentácia podľahla v zápase na olympijskom turnaji v Pekingu Japonke, pričom utrpela štvrtú prehru za sebou. Zápas sa skončil výsledkom 10:5 v prospech japonského tímu. Po šiestom ende viedli Rusi 5:2.

V úvodnom zápase na hrách v Pekingu podľahli ruské curlerky reprezentantkám Spojených štátov amerických (3:9). Potom prehrali s tímami Švajčiarska (7:8) a Južnej Kórey (5:9). V ďalšom zápase nastúpia Rusi s Kanaďanmi 14. februára.