Liga majstrov: Anthony Elanga je záchrancom Manchestru United

Madrid, - Anthony Elanga sa postaral o to, aby Manchester United priniesol domov gól a zároveň sa zachránil pred porážkou, keď cestoval do Atletica Madrid v prvom zápase Ligy majstrov posledných 16 rokov na Wanda Metropolitano, štvrtok (24.2.2022) skoro ráno WIB.

Domáci sa ujali vedenia po hlavičke Joaa Felixa v 7. min.

Atlético bolo v prvom polčase dominantné. Výsledkom bolo, že vojaci Diega Simeoneho sa mohli rýchlo dostať do vedenia, keď hra bežala iba sedem minút vďaka Felixovej hlavičke, ktorá sa stretla s centrom Renana Lodiho.

Pevná obrana Atlética sťažovala prienik Cristiana Ronalda a jeho priateľov. Atletico bolo blízko k zdvojnásobeniu vedenia, keď hlavička Sime Vrsaljka tesne pred polčasom trafila žŕdku po tom, čo sa Bruno Fernandes z United dotkol Lodiho centra.

Prvý polčas uzavrelo Atletico s náskokom 1:0.

Do druhého polčasu tréner MU Ralf Rangnick urobil niekoľko zmien. Ako náhradníci nastúpili Nemanja Matic, Aaron Wan-Bissaka, Alex Telles a Anthony Elanga.

Rozhodnutie bolo sladké, pretože Anthony Elanga dokázal skórovať v 80. minúte pomocou návnady Bruna Fernandesa. Stav na 1-1 sa zmenil.

Atletico sa pokúsilo nájsť druhý gól tým, že v 75. minúte nastúpili Antoinne Griezmann a Thomas Lemar. Domácim sa však nepodarilo pridať rozhodujúci druhý gól a boli to práve United, ktorí dostali neskorý gól cez Elanga.

Griezmann štyri minúty pred normálnym časom trafil brvno United senzačným curlingom.

Táto remíza mení šance oboch tímov na kvalifikáciu na remízu. Druhý zápas sa odohrá na Old Trafford 15. marca.