Šport Správy

Premier League: Chelsea útočila neskoro, aby porazila Newcastle 1:0 uprostred nepokojov mimo ihriska, Arsenal prekonal Leicester

Chelsea odložila nepokoje mimo ihriska a udržala si tretie miesto v Premier League výhrou 1:0 nad Newcastlom United, zatiaľ čo Arsenal preskočil Manchester United na štvrté víťazstvom 2:0 nad Leicesterom City v nedeľu.

Prepad Evertonu smerom k zóne zostupu pokračoval, keď doma prehral 1:0 s Wolverhampton Wanderers, ale Leeds United si trochu oddýchol výhrou 2:1 nad najnižším klubom Norwich City.

Vedúci Manchester City, ktorý má náskok troch bodov pred Liverpoolom, je v pondelok v Crystal Palace.

Liverpool v nedeľu vyhral na ihrisku Brightonu 2:0.

19-ročná vláda majiteľa a podporovateľa Chelsea Romana Abramoviča sa tento týždeň skutočne skončila po tom, čo vláda Spojeného kráľovstva uvalila na Rusa sankcie, pričom klub funguje na základe špeciálnej licencie.

S klubom na predaj a vysporiadaním sa so sériou obmedzení svojich súčasných operácií nebolo možno prekvapujúce, že Chelsea bola ďaleko od svojich najlepších proti zlepšujúcemu sa Newcastlu Eddieho Howea.

Ale keď sa zdá, že zápas smeruje k remíze, Jorginho vyslal dlhý pas cez obranu Newcastlu na Kaia Havertza a Nemcova brilantná kontrola mu umožnila prepáliť Martina Dúbravku na svoj štvrtý gól v troch ligových zápasoch.

Nemecký manažér Chelsea Thomas Tuchel povedal, že tím má zodpovednosť voči tým, ktorí v klube čelia oveľa zložitejšej situácii ako hráčsky a trénerský štáb.

"Existuje veľa ľudí, ktorých denne vidím, ktorí sa obávajú a pracujú desiatky rokov. Nie sú takí slávni, ale obávajú sa o dosť blízku budúcnosť, zvedaví, či bude všetko v poriadku," povedal.

"Pre nich je teda dôležité mať správny postoj a tiež sa na to sústrediť a vidieť zodpovednosť a to, čo to pre týchto ľudí znamená. Aj keď je to len na 90 minút," dodal.

Góly Thomasa Parteyho a Alexandra Lacazetta vyniesli Arsenalu na pôde Emirates pohodlné víťazstvo 2:0 nad Leicesterom.

Víťazstvo posunulo Gunners o bod pred Manchester United, ale rozhodujúce je, že tím Mikela Artetu má v rukách tri zápasy so svojimi rivalmi o finále.

Slot v Lige majstrov.

Arsenal teraz vyhral posledných päť zápasov a séria deviatich víťazstiev z posledných jedenástich stretnutí v Premier League zmenila jeho sezónu po zlom štarte kampane.

Skóre otvoril hlavičkou v 11. minúte Partey a o víťazstvo sa postaral po prestávke Lacazette z pokutového kopu.

Arsenal má veľkú šancu vrátiť sa do futbalovej Ligy majstrov prvýkrát od sezóny 2016/17, ale Arteta povedal, že ešte treba urobiť veľa.

"Musíme tam byť, mali by sme tam byť. Naša história nás zaväzuje byť tam, ale ešte tam nie sme a stále je pred nami veľa zápasov," povedal.

EVERTON OPÄŤ PREHRAL

Everton utrpel štvrtú prehru v rade vďaka hlavičke zo 49. minúty od obrancu Wolves Conora Coadyho, ktorý nechal tím Franka Lamparda iba nad pásmom zostupu na rozdiel gólu.

Toffees sú na 17. mieste so ziskom 22 bodov, rovnako ako 18. Watford a len o jeden viac ako 19. miesto Burnley.

Leeds United má podobné obavy ako Merseysiders, ale ich nádeje na prežitie posilnilo víťazstvo 2:1 na ihrisku Norwichu, ktoré ich posunulo o štyri body nad Everton.

Joe Gelhardt prišiel z lavičky, aby skóroval víťaza v prestávke a zabezpečil americkému trénerovi Jessemu Marschovi prvé víťazstvo od vystriedania Marcela Bielsu.

Rodrigo dostal Leeds do vedenia v 14. minúte, no ich nádeje na tri body zrejme zmaril vyrovnávajúci gól Kennyho McLeana.

Potom však 19-ročný Gelhardt, ktorý bol na ihrisku menej ako dve minúty, zasiahol z bezprostrednej blízkosti k úľave davu na Elland Road.

Watford z Roya Hodgsona ukázal, že je odhodlaný bojovať o prežitie, výhrou 2:1 na ihrisku Southamptonu, za ktorú prispeli dva góly Cucho Hernandez.

Ukrajinec Andriy Yarmolenko bol terčom West Hamu pri výhre 2:1 nad Aston Villou.