Prekvapenie, Villarreal Vyraďte Juventus v Turíne

Turín, - Veľké prekvapenie nastalo na štadióne Juventusu v druhom zápase Ligy majstrov uplynulých 16. vo štvrtok (17.3.2022). Villareal, ktorý prišiel ako hostia, sa dokázal zbaviť Juventusu po drvivom víťazstve 3:0.

Tento výsledok priviedol Villarreal k víťazstvu 4:1 po remíze 1:1 v prvom zápase. Tri góly Villarrealu v tomto zápase strelili Gerard Moreno, Pau Torres a Arnaut Danjauma.

Juventus sa v tomto zápase javí ako dominantný. Posledných 15 sa však zdalo byť katastrofou pre Juventus, ktorý inkasoval tri góly.

Juventus pôsobil sebavedomo už od prvých minút prvého polčasu. Okamžite vytvorili tlak na obranu súpera. Prvá hrozba prišla v 11. minúte, keď hlavičku Alvara Moratu z krížnej brány kryl brankár Geronimo Rulli.

Juventus sa takmer dostal do vedenia v 21. minúte, keď po centri Mattia De Sciglia centroval Dušan Vlahovič, no lopta ešte trafila brvno. Juventus sa dostal do ďalšej šance v 35. minúte. Z chaosu pred bránou hlavičkoval Vlahovič vo voľnej situácii na ľavej strane šestnástky. Experiment však stále dokázal zablokovať Rulli.

V 44. minúte opäť zaexperimentovala Stará dáma. Prostredníctvom schémy rýchleho útoku pustil do šestnástky prelomový návnadu Juan Cuadrado. Lopta však bola príliš blízko k Rullimu, ktorý stál ďaleko od bránkovej čiary. Prvý polčas skončil bez gólov.