Novice

Albert Popov je z zgodovinsko uvrstitvijo Bolgarije med prvih 20 alpskega veleslaloma na olimpijskih igrah izboljšal re ...

Jancin, 13. februarja (bbabo.net).

Albert Popov se je v alpskem veleslalomu na zimskih igrah v Pekingu uvrstil na 17. mesto.

Tako je zabeležil zgodovinski dosežek, dosegel najvišjo uvrstitev Bolgarov v disciplini in izboljšal prejšnji rekord Petra Popangelova, ki je bil leta 1984 v Sarajevu 21.

24-letni Popov je na progi "Ice River" v Yantsinu končal v 2: 14,94 minute.

Po prvem krogu je bil 27. z 1:07,60 minute, a se mu je z odličnim spustom v drugem za 1:07,34 minute (sedmi rezultat) uspelo prebiti na deset mest v končni lestvici. Za Popova je bila to najboljša uvrstitev zimskih iger, po debiju pred štirimi leti v Pyeongchangu je tudi v veleslalomu zasedel 28. mesto, v slalomu pa ni končal.

Druga vožnja se je začela s 75-minutno zamudo, saj so gostitelji potrebovali dodaten čas za čiščenje in obdelavo proge s specializiranimi stroji. V ekipi, ki je skrbela za traso, je bilo več Bolgarov.

Naslov je osvojil favorit Marco Odermatt (Švica) z 2:09,35 minute.

Odermat, ki ima v letošnji sezoni za svetovni pokal pet zmag in eno drugo mesto na šestih veleslalomih, je po prvi vožnji vodil z 1:02,93 minute in s solidnim drugim spustom zadržal prvo mesto.

Slovenec Jean Kranec je v času 1:05,83 minute opravil fenomenalno drugo vožnjo in z osmega napredoval na drugo mesto le 19 stotink sekunde za zmagovalcem in zabeležil največji uspeh v karieri.

Svetovni prvak Mathieu Fevre (Francija) je bil tretji v 1,34 sekunde.

Stefan Brensteiner (Avstrija), ki je po prvem krogu za Odermattom zaostal le 4 stotinke, je v drugem naredil napako in končal z več kot 15 sekundami zaostanka.

Olimpijski podprvak iz Pyeongchanga 2018 in svetovni prvak iz Ore 2019 Henrik Kristoffersen (Norveška) je bil v prvem krogu četrti, v drugem pa je popeljal do sredine proge, a tudi naredil napako in zasedel osmo mesto v 1,90 sekunde.

Moški, alpsko smučanje, veleslalom

1. Marco Odermatt (Švica) - 2: 09,35 minute (1: 02,93 sekunde v prvem krogu in 1: 06,42 sekunde v drugem krogu)

2. Jean Kranec (Slovenija) - 2: 09,54 (1: 03,71 in 1: 05,83)

3. Mathieu Fevre (Francija) - 2: 10,69 (1: 03,01 in 1: 07,68)