CSKA je na domači tekmi Evrolige izgubil proti Anadolu Efesu

Rusija (bbabo.net), - Košarkarji CSKA so na tekmi Evrolige premagali turški klub "Anadolu Efes". V drugem delu srečanja so armadi povedli z več kot desetimi točkami razlike, a so aktualni zmagovalci turnirja v podaljšku iztržili zmago - 99:97.

Na predvečer tega srečanja se je razvila zelo presenetljiva situacija - obe ekipi sta ostali brez glavnih trenerjev. Trener CSKA Dimitris Itoudis in njegov kolega Ergin Ataman sta zbolela in nista mogla voditi tekme s klopi.

Začetek srečanja je bil odvisen od gostov. V neki točki so v prvi četrtini vodili - 21:8. Toda CSKA je vseeno uspel zmanjšati zaostanek in je segment igre končal z razliko "minus 7". Druga četrtina je ostala za CSKA, a so gostje odšli na daljši odmor in povedli pri rezultatu 44:41.

Začetek drugega polčasa je bil uspešen za CSKA - ekipa je prebila 18:0. Toda hkrati je zaradi poškodb izgubila več visokih igralcev hkrati, kar je na koncu vplivalo na igro.

Ob koncu srečanja o prednosti CSKA ni bilo niti sledu – gostje so povedli, a se je vse skupaj končalo po podaljšku. Dve sekundi pred zaključno sireno so gostje vodili z 99:97, CSKA pa je v zadnjem napadu do trojke pripeljal Alekseja Šveda, ki je zgrešil.