Družba Novice

Kanada - Edmonton Oilers ostajajo neporaženi pod Woodcroftom z zmago proti Anaheim Ducks s 7-3

Kanada (bbabo.net), - Edmonton Oilers so pod vodstvom novega glavnega trenerja Jaya Woodcrofta izboljšali na 4-0 z zmago nad Anaheim Ducks s 7-3 v četrtek zvečer na Rogers Place.

»»Nisva popustila. Borili smo se in se z drugo tretjino pripravili, da bi šli v tretjo, in menil sem, da smo dobro končali,« je o odpornosti ekipe povedal napadalec Oilersov Evander Kane.

Oilers imajo na zadnjih 12 tekmah 9-2-1.

Ekipi sta se v prvem združili za tri gole z močjo.

Adam Henrique in Sonny Milano sta imela za Ducks odbite cilje. Kane je za Edmonton odgovoril z 1:14 v obdobju.

"To je bil hudičev gol in tik pred golom power-playa na koncu prvega je imela tudi Darnell (medicinska sestra) veliko priložnost," je Woodcroft dejal o drugi enoti power-play.

"Imeli smo še eno priložnost, da bi vratarju odložili ramo, tako da smo jih dali v tretji tretjini, to jih je zagotovo poskušalo okrepiti."

»Tukaj govorimo o končnici – drugi polovici sezone – ogromno je, da ne ostane samo ena enota tam dve minuti, ampak da delujeta obe enoti. To daje Connorju in Leonu počitek," je po tekmi dejal napadalec Oilersov Derek Ryan.

»Na začetku drugega so sodniki na jam play Ducksov dolgo pogledali potencialni gol. Zdelo se je, da je pak prečkal črto pod levo drsalko vratarja Oilersov Mikea Smitha, vendar je bilo razsodjeno, da se je to zgodilo po žvižgu. Kmalu zatem je Ryan za svojo četrto v sezoni nagnil točko Codyja Cecija.

Oilersi so prihajali. Jesse Puljujarvi je navijal ob podaji Connorja McDavida, a mu je plošček odletel z drsalke. Nato je Ryan McLeod postavil Leona Draisaitla za tap-in, ki je Oilersom zadel tri zadetke v 6:09.

Na začetku tretjega je Ryan Nugent-Hopkins hitro podal proti Warrenu Foegeleju, ki je v osmini zadel na 5-2 za Oilerse.

Trevor Zegras je dal Anaheimu nekaj življenja, saj je zadel z nizke na levem krilu. Draisaitl in Zach Hyman sta se takoj vrnila s hitrimi goli in povišala Oilers s 7-3.

»Ta liga ni kot NBA, kjer lahko imaš dva fanta in osvojiš prvenstvo,« je po tekmi dejal Kane. »Vidite, kako težko je zmagati in ekipe, ki zmagujejo, nimajo vedno najboljših igralcev.

»Pomembno je, da vsi prispevajo in povečajo svojo težo ter so del ekipe.«Smith je končal s 27 obrambami za svojo peto zmago v sezoni. Puljujarvi je v drugem zapustil igro zaradi poškodbe spodnjega dela telesa.

»Vem, da se je vrnil in ga malo preizkusil, vendar nimam več informacij o tem,« je po tekmi dejal Woodcroft.

Oilersi (27-18-3) bodo v soboto popoldne gostovali v Winnipegu. Poslušajte tekmo v živo na 630 CHED, začenši s The Faceoff Show ob 12.30. Tekma se prične ob 14. uri.

Edmonton Oilers Jay Woodcroft naj bo "selektiven in kirurški" s poudarkom na praksi

Edmonton Oilers odpusti glavnega trenerja Dava Tippetta, pripelje Jaya Woodcrofta