Zadetek Kuznjecova ni rešil Washingtona na prvi tekmi brez Ovečkina

Rusija (bbabo.net), - "Washington" je na tekmi rednega prvenstva NHL izgubil proti "Edmontonu" - 3:5, kljub golu ruskega napadalca Jevgenija Kuznjecova.

Na to srečanje je "Washington" prvič v sezoni odšel brez svojega vodje Aleksandra Ovečkina. Igralec je bil pozitiven na koronavirus, kar ga je izključilo za nedoločen čas in bo izpustil tudi tekmo zvezd NHL.

Začetek tekme je bil za "Washington" malodušen. V drugi minuti je rezultat odprl Leon Draisaitl, drugi je zadel Evander Kane, v šesti minuti pa je bil po strelu Conorja McDavida že 3:0 v korist Oilersov. Vratar "Washingtona" Ilya Samsonov je ustopil Phoenixu Copleyju.

"Washingtonu" se je uspelo premočiti s prizadevanji Larsa Ellerja, v drugi tretjini je Conor Shiri zmanjšal razliko na minimum, na začetku tretje tretjine pa jo je izenačil Evgeny Kuznetsov in zadal ne najtežji met iz deska.

"Edmonton" je povedel v 56. minuti po metu Ryana Nugenta-Hopkinsa, tri minute pozneje je postavil tudi končni rezultat.