Al-Ittihad je z zmago nad Al-Nassrom s 3:0 naredil velik korak proti naslovu Savdske Pro lige

Novi podpisnik Abderrazak Hamdallah je zadel proti svojemu staremu klubu, medtem ko je Al-Nassrova Talisca prvič v karieri izključen

Al-Ittihad je okrepil oprijem na vrhu savdske profesionalne lige z obsežno zmago nad gosti Al-Nassr s 3:0 v 20. krogu sezone na King Abdullah Sports City Stadium v ​​Džedi.

Tekma je potekala za zaprtimi vrati, saj so domači iz disciplinskih razlogov prestajali kazen.

Brazilec Romarinho je v šesti minuti z enajstmetrovke začel zadetek, drugo pa je v 30. minuti dodal Abdelaziz Al-Bishi. Po odmoru je Al-Nassr izgubil Andersona Talisca, ko si je prislužil rdeči karton. Vodje lige so nato svojo premoč potrdili z maroškim podpisom, bivšim zvezdnikom Al Nassra Abderrazakom Hamdallahom, ki je v 69. minuti dosegel tretji gol.

Zmaga je dvignila Al-Ittihad na 47 točk na vrhu lestvice SPL, s čimer se je prednost pred drugouvrščenim Al-Shababom povečala na sedem točk, medtem ko Al-Nassr ostaja pri 38 točkah na tretjem mestu.

Hamdallah je zdaj dosegel mrežo proti 20 ekipam v ligi, skupaj je dosegel 80 golov, 77 za Al-Nassr in tri za Al-Ittihad.

Brazilec Talisca je svoje izključitev označil za "katastrofo", česar v svoji karieri še nikoli ni doživel.

Potem ko je igralec igre Al-Nassr prejel ukaze španskega sodnika Jesusa Manzana, je Talisca na Instagramu sarkastično izrazil svoje nezadovoljstvo nad sodnikovo predstavo.

“Najprej želim čestitati soigralcem, ki so se borili do konca, odigrali smo odlično tekmo! in želel sem čestitati tudi sodniku na tekmi, odigral je odlično igro,” je zapisal.

»Katastrofa najprej za kazen in drugič za moj izključitev. Katastrofa je bilo jasno, da smo igrali proti vsem in vsakomur."