Yazeed Al-Rajhi je pripravljen braniti naslov v 1. krogu svetovnega pokala FIA 2022 za tekaške Bajas

SANKT PETERBURG: Aktualni prvak svetovnega pokala Yazeed Al-Rajhi in irski sovoznik Michael Orr se pripravljata na obrambo naslova v uvodnem krogu 18. svetovnega pokala v teku na bajasu, ki bo v Rusiji od 11. do 13. februarja.

Savdski branilec naslova bo skupaj z Orrom v dveh dneh z devetimi preizkušnjami prevzel skupno razdaljo 600 kilometrov severnega gozda Baja Russia po zasneženih progah – skupna razdalja njegovih specialnih preizkušenj je 387 km.

Al-Rajhi bo poskušal ponoviti svojo lansko zmago v toyoti Hilux Abdula Latifa Jameela Motors, ki jo je pripravil Overdrive.

Oborožen z bogatimi izkušnjami na zasneženih progah, bo upal, da bo dosežek iz leta 2014 ponovil tudi na svojem debiju na tekaških relijih z ekipo Overdrive, ko je zmagal v Baja Russia Northern Forest, ki je predstavljal uvodni krog tekaških relijev. takrat v Toyoti Hilux.

Zasnežene proge za naslovnika niso nove. Al-Rajhi je zmagal na švedskem reliju leta 2013, ko je bil tekmovalec na svetovnem prvenstvu v reliju, s čimer je dokazal svojo sposobnost, da se izkaže v vseh vremenskih razmerah na različnih relijih po vsem svetu.

Al-Rajhi, ki je pred kratkim zasedel stopničke na reliju Dakar kot prvi Savd, ki je dosegel tretje mesto v T1, je dejal: »Odpravili smo se v Rusijo, da bi sodelovali na severnem gozdu Baja Russia, ki je zame druga udeležba. v tej baji v moji karieri.

»Na Rusijo me vežejo lepi spomini, pred osmimi leti sem s Toyoto Hilux na svojem tekaškem debiju zmagal na zasneženi Baji Russia. Obožujem dirkanje po snegu, zelo zabavno in polno dogodivščin.

»Spomnim se, ko sem zmagal tukaj z ekipo Overdrive, je bil to odličen trenutek, ki ga ne morem pozabiti, ker je bila to moja prva sezona v tekaškem reliju in zmagal sem v prvem krogu. Zdaj moramo le sprejeti pravo strategijo za zmago v prvem krogu nove sezone," je dodal.

»Veselimo se čudovite otvoritve sezone svetovnega pokala za tekaške tekaške tekaške igre in srečne poti. Prav tako bi se rad zahvalil svojemu strateškemu partnerju Toyoti in Abdulu Latifu Jameelu Motors za njuno neomejeno podporo.”

Orr je dejal, da se veseli svojega prvenca v Baji Russia.

»To bo prvič, da se bom z Yazeedom udeležil zasnežene baje v tekaški baji. Stil vožnje je drugačen od kombilimuzin v WRC, z Yazeedom pa imava že veliko izkušenj na snegu na svetovnem prvenstvu v reliju. To bo zame nova izkušnja s prijateljem Yazeedom."