Bolshunov je osvojil srebro olimpijskih iger v dirki na 15 km z ločenim štartom

Rusija (bbabo.net), - Ruski smučar Aleksander Bolšunov je osvojil svojo drugo medaljo na olimpijskih igrah v Pekingu. Zlatu v skiatlonu je dodal srebro na klasični tekmi na 15 km z ločenim štartom. Zmagal je Finec Iivo Niskanen.

Že klasična etapa skiatlona (tam smučarji tečejo 15 km "klasično" in 15 km skate) je pokazala, da bosta Bolshunov in Niskanen glavna favorita "rezanja". O tem je govoril Norvežan Johannes Klebo. Da bi prihranil energijo za "petnajsto", se je Bolshunov celo umaknil iz šprinta, ki je potekal dva dni prej. Ni pa mu pomagalo, da se je z Niskanenom pomeril za zlato.

Iivo je pokazal najboljši čas na vseh odsekih, zaostanek Bolšunova za njim pa je z vsakim kilometrom le rasel. V cilju je Aleksander Fincu izgubil 23 sekund. In to seveda sploh ni desetinka sekunde, ki je dan prej v podobni disciplini ločila Natalijo Neprjaevo od brona.

Tretje mesto je zasedel večni tekmec Bolšunova Johannes Klebo, ki je za zmagovalcem zaostal 37,5 sekunde.

Kar zadeva ostale Ruse, je Aleksej Chervotkin pokazal peti čas (+56,9), Ilya Semikov - deveti (+1:39,9) in Ivan Yakimushkin - 13. (+1:57,8).