Premagati Sassuolo, Juventus do polfinala Coppa Italia

Torino, - Juventus se je v petek (2.11.2022) zgodaj zjutraj WIB v četrtfinalni tekmi na stadionu Allianz sprehodil v polfinale Coppa Italia ali italijanskega pokala, potem ko je v četrtfinalni tekmi premagal Sassuolo z 2:1. Paulo Dybala je dosegel dva zadetka Juventusa in avtogol Ruana Tressoldija.

Hamed Traore je dosegel en gol za Sassuolo.

Zaradi te zmage se bo Juventus v polfinalu pomeril s Fiorentino. Sama Fiorentina je pred tem premagala Atalanto s 3:2. V drugem polfinalu Coppa Italia se bo pomeril AC Milanskim Interjem.

Juventus je proti Sassuolu takoj zaigral napadalno od prvih minut. Posledično je Dybala že po treh minutah igre z volejem odprl semafor in nadaljeval z metanjem žoge.

Ostal za sabo, Sassuolo ni ostal tiho. Grožnja je prišla s trdim udarcem Domenica Berardija, ki ga je Mattia Perin še lahko odbil. Trud Sassuola se je obrestoval v 24. minuti, potem ko je napor Gianluce Scamacce zaključil Traore s strelom v zgornji kot.

Rezultat 1-1 je trajal do konca prvega polčasa.

V drugem polčasu se je nadaljeval pritisk Juventusa. McKenni z glavo pozdravi podajo Alexa Sandra, ki jo vratar še vedno lahko blokira. Nato v 55. minuti, ko je McKenniejev strel zadel vratnico.

Kaosa pred golom Sassuolo Juventus še ni izkoristil. Iz prostega strela Dybale je žogo z glavo povedel McKennie, izbil pa Pegolo. De Ligt je žogo potegnil nazaj, a je zadela vratnico.

Juventus ima spet zlato priložnost, potem ko se Morata le ena s Pegolom. Vendar udarec španskega napadalca vratarja Sassuola ni mogel premagati.

Prizadevanja Juventusa za zadetek so se v 88. minuti končno obrestovala. Začel je z akcijo Dušana Vlahovića v enajstmetrovko z leve strani, nato pa je iz ozkega kota zadel Ruan in vstopil v vrata Sassuola.

Prednost Juventusa z 2:1 je trajala do konca tekme.

Poravnaj

Juventus (4-2-3-1): Mattia Perin; Mattia De Sciglio (Morata 61'), Matthijs De Ligt, Leonardo Bonucci, Alex Sandro; Arthur (Rabiot 70'), Denis Zakaria (Locatelli 61'); Juan Cuadrado, Paulo Dybala, Weston McKennie; Dušan Vlahović

Sassuolo (4-2-3-1): Gianluca Pegolo; Ruan, Kaan Ayhan (Muldur 46'), Gian Marco Ferrari, Georgios Kyriakopoulos; Abdou Harroui (Frattesi 74'), Maxime Lopez; Domenico Berardi (Defrel 59'), Giacomo Raspadori, Hamed Junior Traore (Matheus Henrique 60'); Gianluca Scamacca