Hitrost drsalka Golikova je osvojila bron na 500 m

Rusija (bbabo.net), - Ruska hitrostna drsalka Angelina Golikova je osvojila bron na 500 m na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu.

Američanka Erin Jackson je zmagala na dirki v času 37,04 sekunde. Drugi je bil Japonec Miho Takagi, ki je za Jacksonom zaostal 0,08 sekunde. Po drugi strani je Golikova za vodilno zaostala za 0,17 sekunde.

Medalja Golikove je za našo ekipo danes četrta.

Pred tem so zlato v moški smučarski štafeti osvojili Alexander Bolshunov, Denis Spitsov, Sergej Ustjugov in Aleksej Chervotkin, srebro na kratkih progah Konstantin Ivliev na razdalji 500 metrov, biatlonec Eduard Latypov pa je postal tretji v zasledovalni tekmi.

Ruska ekipa je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojila 17 medalj: štiri zlate, pet srebrnih in osem bronastih.