Bale se vrača kot Real Madrid, ki ga drži Villarreal

MADRID: Real Madrid je v soboto pri Villarrealu remiziral brez golov kljub vrnitvi po daljši odsotnosti Garetha Balea po poškodbi. Napaka vodilnih v La Ligi bo po petkovi zmagi z 2:0 nad Elchejem vlila upanje tekmecu Sevilli. Real Carla Ancelottija je za štiri točke zaostal za drugouvrščeno Sevillo na vrhu, saj si želi povrniti krono izgubil proti Atletico Madridu v prejšnji sezoni. Real se je v prvem polčasu mučil, preden si je po odmoru ustvaril priložnosti, a ni našel mreže. Na zadnjih treh tekmah so zadeli le enkrat.

»Z malo več natančnosti in sreče bi lahko zadeli. Imeli smo tri tesne klice z vratarjem, dvakrat smo zadeli prečko," je dejal Ancelotti. "Skrbi me za ekipo, ko ne iščemo priložnosti za zadetek, iskali smo jo. Manjkalo nam je učinkovitosti.« Žreb pomakne Villarreal Unaija Emeryja na peto mesto, le dve točki zaostanka za Barcelono na četrtem in zadnjem mestu Lige prvakov. Real Madrid se bo zdaj osredotočil na torkovo prvo tekmo zadnje osmine finala lige prvakov na Paris Saint-Germainu .Bale je bil presenetljivo imenovan v začetni enajsterici za svoj prvi nastop za Real Madrid po avgustu.

V zadnjih mesecih je utrpel različne poškodbe, čeprav je za Wales igral štirikrat.

"Imel je resno poškodbo," je dejal Ancelotti. "Pomembno je, da je danes imel priložnost in je pokazal, da je z nami in da je predan." Bale je igral dobro. Lahko bi zadel. Spredaj je bil nevaren. Vse, kar sem mu rekel, je naredil dobro.« Bale je bil videti nevaren v delih, z enim strelom v drugem polčasu, ki ga je domači vratar Geronimo Rulli nataknil na prečko, nato pa ga je v 15 minutah do konca zamenjal Luka Jovic. Ancelotti je dejal, da ni razmišljal o tem, ali bi Bale lahko nastopil proti PSG-ju.

"Nevem. Moramo počakati in videti, kaj se bo zgodilo v naslednjih urah, saj lahko vse dobimo nazaj," je dejal trener. Pri Realu je manjkal Karim Benzema, ki upa, da bo Francoz primeren za pot v Pariz. Villarreal je bil bolj grozeča stran v prvem polčasu. Alberto Moreno je zadel vratnico in gostujoči vratar Thibaut Courtois je Arnautu Danjumi z lepo obrambo odrekel uvodni gol. Real je v drugi tretjini prevladoval v posesti, Rulli pa je ubranil tudi Tonija Kroosa.« V prvem polčasu je bila ekipa nekoliko nepripravljena malo nezavezan. V drugem polčasu se je spremenilo. Imeli smo več priložnosti za bolj neposredno igro,« je dejal Ancelotti.« V prvem polčasu se je ekipa branila pregloboko in v posameznih bojih nismo bili agresivni. V drugem polčasu je bilo povsem drugače. Videli smo veliko bolj agresivno ekipo brez žoge. To je bil ključ."