Šport Novice

Tutberidze je po nastopu srečal Valievo z besedami nehaj se boriti

Eteri Tutberidze, trenerka umetnostne drsalke Kamile Valieve, je svojemu učencu komentirala prosto drsanje na olimpijskih igrah v Pekingu takoj po tem, ko je zapustila led. Tutberidzejeve besede so prišle v televizijski prenos tekmovanj umetnostnih drsalcev.

Valieva je v prostem programu dvakrat padla in na posamičnem prvenstvu ostala brez medalje. 15-letna Rusinja, ki je bila v prednosti po kratkem programu, je v četrtek pokazala šele peti rezultat. V seštevku obeh programov je bila četrta.

Valieva je bruhnila v jok po prostem programu na olimpijskih igrah 2022: »Zakaj si pustila vse? Zakaj ste se sploh nehali z rokoborbo, pojasnite? Nekje po axelu se sploh spustiš, «je dejala Tutberidze Valieva.

Valieva je osvojila zlato medaljo na ekipnem turnirju na igrah v Pekingu. Po tem je bilo objavljeno, da so v dopinškem vzorcu 15-letne Rusinje, odvzetem decembra 2021, našli sledi prepovedane snovi trimetazidina.

Anna Shcherbakova postala olimpijska prvakinja v umetnostnem drsanju Olimpijske igre 2022 Mednarodni olimpijski komite (MOK), Svetovna protidopinška agencija (WADA) in Mednarodna kotalkarska zveza (ISU) so vložili pritožbo na športno arbitražno sodišče (CAS). poskuša izpodbijati Valievo sprejem na tekmovanje. Vendar je CAS pritožbe zavrnil in Rusinjo priznal kot polnopravnega udeleženca tekmovanja.

Po tem je MOK sporočil, da podelitve nagrad na ekipnem turnirju ne bo, pa tudi podelitve nagrad v posamični konkurenci, če bi bila med nagradami Valieva.

Ruska protidopinška agencija (RUSADA) pa je sprožila preiskavo okolja umetnostnega drsalca v zvezi s situacijo z dopinškim testom.