Real Madrid je prebil Vallecano

MADRID: Karim Benzema je v soboto znova dokazal razliko za Real Madrid, ko je zadel pozno zmagovalca proti Rayo Vallecanu in tako poslal svojo ekipo devet točk prednosti na vrhu La Lige. Atletico Madrid je nato podkrepil svojo spodbudno predstavo proti Manchester Unitedu v Ligi prvakov, tako da je premagal Celto Vigo z 2:0 in se uvrstil na četrto mesto nad Barcelono. Renan Lodi je dvakrat zadel pri Wanda Metropolitano. Benzema je zadel v 83. minuti, njegov 29. gol v sezoni je bil dovolj, da je zapečatil slabo zmago pri Vallecasu, vendar bi lahko Madrid skoraj izginil iz oči, če Sevilla ne bo premagala lokalnega tekmeca Real Betisa. nedelja.

Betis je tretji in je bil v zadnjih tednih v odlični formi. Madrid že osmo tekmo zapored ni uspel zadeti v prvem polčasu in to je bila njihova peta tekma od zadnjih šestih, na kateri niso uspeli doseči več kot enkrat. Njihovo pomanjkanje kreativnosti bi se lahko izkazalo za problematično proti bolj preizkušenim nasprotnikom, saj se naslednji mesec približujeta povratna tekma lige prvakov proti Paris Saint-Germainu in nato Clasico proti Barceloni. »Vedeli smo, da bo težka tekma,« je dejal Carlo Ancelotti. "Zmagali smo, a nisem zelo, zelo zadovoljen." Vrnitev Benzeme v vrhunsko kondicijo in formo bi zagotovo pomagala in Francoz je bil po nedavnem okrevanju po poškodbi stegna znova videti oster.

Spodbudna je bila tudi njegova kombinacija za gol z Viniciusom Juniorjem, čigar bleščeča forma je v zadnjih tednih zbledela. "Tako dobro se kombinirajo," je dejal Ancelotti. "Real Madrid ima srečo, da ima ta dva igralca." Rayo je pred nekaj tedni zaradi odličnega začetka kampanje iskal evropske uvrstitve, a je zaradi petih zaporednih porazov padel na 12. plačati za pomanjkanje kakovosti v zadnji tretjini, kar sta na koncu zagotovila Benzema in Vinicius. Marco Asensio in Benzema sta imela oba zgodnje priložnosti, a Rayo je bil v prvem polčasu boljša ekipa, ki je potegnil Madrid v okvaro in jih spravil v napake. Casemiro je bil še posebej nemogoče, vendar je menil, da je dal Madridu vodstvo, ko je po zmagi v zračnem dvoboju z Alejandrom Cateno zabil žogo v mrežo. Zadetek je bil izključen, potem ko so ponovitve pokazale, da je Cateno potisnil v hrbet.