Francija je premagala Wales s 13:9 in tako ostala na poti za Grand Slam šestih narodov

Cardiff, Združeno kraljestvo: Francija je ohranila svojo ponudbo za prvi turnir za grand slam šestih narodov po letu 2010, potem ko je v petek v pretresljivem testu v Cardiffu premagala Wales s 13:9.

Moštvo Fabiena Galthieja je v valižansko prestolnico prispelo po treh prepričljivih zmagah nad Italijo (37-10), Irsko (30-24) in Škotsko (36-17) in ima zdaj naklon na turnirju za grand slam, ko igra z Anglijo v Pariz 19. marca.

Wales je dobro zaprl svojega igralskega kapetana Antoina Duponta in predstavljal grožnjo vse do konca pogosto mrzlega srečanja na stadionu Principality z 11.000 navijači, ki je manjkalo od celotne zmogljivosti 74.500.

Francija je ob polčasu vodila z 10:9, Anthony Jelonch je zadel edini poskus, bočni branilec Melvyn Jaminet je prebil pretvorbo in enajstmetrovko, medtem ko je Dan Biggar tri enajstmetrovke za domače.

Ena enajstmetrovka Jamineta v drugem polčasu je zapečatila zmago.

"Pripravili smo se vedeti, da bo to ena najtežjih tekem sezone," je za BBC povedal Francoz Paul Willemse.

»Z rezultatom smo zelo zadovoljni, čeprav ni bila čista tekma, a je pričakovano proti ekipi, kot je Wales.

»Dolgo so nas držali v naši polovici. V naslednjem tednu je treba delati veliko stvari in to bomo storili."

Kapitan Walesa Biggar je dejal, da je bil rezultat "zelo, zelo razočaran".

»Tekme velikih testov so odvisne od enega ali dveh velikih trenutkov. Nismo jih čisto pribili in plačali smo ceno.

"Tako sem ponosen na to, kako so se fantje držali proti svoji ekipi v svetovnem ragbiju v trenutku."

Franciji ni bilo treba predolgo čakati, preden se je uvrstila na semafor, Jaminet je v drugi minuti podrl enajstmetrovko, potem ko je Josh Navidi zašel v ofsajd.

– Wales raztegnjen –

Biggar je izenačil rezultat z lastno enajstmetrovko nekaj minut kasneje, ko je Francija ovirala preganjanje polčasa.

Gostje so nato pokazali napadalno moč, ki je bila značilnost njihove igre, raztegovanje Walesa na desni strani, nato pa hitro recikliranje na levi bok.

Žoga je bila premaknjena preprosto skozi roke, prekrivanje je lepo izkoristilo, da je Jelonch prečkal za poskus Jaminet.

Odličen obračun impresivnega Taulupeja Faletaua na Jaminetu je pripeljal do druge enajstmetrovke Biggarja, ko se je Wales zbral in uspešno napadel Camerona Wokija v vrsti.

Vendar so Francozi, ki so jih vodili zaostanki Jelonch, Francois Cros in Gregory Alldritt, hitro izničili napad Valižana in se spopadali z izoliranimi igralci skozi celotno tekmo.

Velik, spiralni udarec Biggarja s 50:22 je Wales potisnil globoko na francosko ozemlje, z vmetanjem v napadalno vrstico.

Medtem ko so se Francozi ukvarjali z maulom, je Biggar zadel tretjo, preprosto enajstmetrovko po prekršku, da je ob polčasu pri rezultatu 10-9 obdržal domačo stran dobro in resnično v igri.

Francoske frustracije, ker se niso umaknile za več kot točko, so najbolje povzele s 55-metrskim padcem gola Jamineta, ki je bil precej premajhen.

Jaminet je drugo tretjino začel z enajstmetrovko, potem ko je bil Adam Beard ujet v ofsajd, a še zdaleč ni bilo čisto za neporaženo stran.

Romain Ntamack, tako kot Dupont, ki ga je valižanska obramba dobro zaprla, je šel mimo gola s padcem, ko je množica zamenjav dodala nepovezano naravo tesnega drugega polčasa.

Wales, ki je v tekmo prišel z samo osamljeno zmago nad Škotsko (20-17) na treh tekmah, izgubil je proti Irski (29-7) in Angliji (23-19), se je pogumno odločil za scrum namesto udarca proti kotiček z 10 minutami igre.

Obupana francoska obramba je fazo napada odbijala, Ntamack je na koncu prestregel izsiljeno podajo Biggarja.

Francija je dolgo razčistila igrišče in si priigrala enajstmetrovko, ki jo je Jaminet odrezal z 49 metrov.

Nato so se utaborili na ozemlju Valižana in čakali na napako, ki se je pravočasno zgodila in naznanila konec dih jemajoče igre.