Šport Novice

Indian Wells: Svetovni številka 1 Daniil Medvedev premagal MacHaca in se umiril v R3, Stefanos Tsitsipas preživel strah

Prvi nosilec Daniil Medvedev se je prvič uvrstil na igrišče kot prvi nosilec sveta in se je v soboto uvrstil v tretji krog z zmago s 6-3, 6-2 nad 21-letnim češkim kvalifikantom Tomasom MacHacom.

Medvedjev se mora uvrstiti v četrtfinale, da prepreči Novaku Đokoviću, da bi se vrnil na prvo mesto na lestvici.

Kasneje je peti nosilec Stefanos Tsitsipas prišel na dve točki poraza v hudi bitki z Jackom Sockom, da se je prebil v tretji krog.

Sock, ki je premagal 28 zmagovalcev forhenda, da bi bil na pragu svoje prve zmage v Top 10 po letu 2017, je imel dvoboj na svojem loparju s serviranjem 5/4 v tie-breaku tretjega niza.

Toda, kot se je zgodilo v tie-breaku prvega niza, je njegovo pomanjkanje nedavnih izkušenj z velikimi tekmami pokazalo, kdaj so žetoni padli, in naredil je dve neizsiljeni napaki, da je spustil Tsitsipasa nazaj, Grk pa je tekmo zaključil s 7-6( 5), 3-6, 7-6 (5).

Španski senzacija Carlos Alcaraz, ki je v začetku letošnjega leta osvojil naslov v Riu de Janeiru in postal najmlajši prvak na lestvici ATP 500 v zgodovini serije (18), je v Indian Wells Tennis Gardenu dosegel svojo prvo zmago v karieri s 6-3, 6-3. Mackenzie McDonald.

Najstnik je izkoristil pet od devetih priložnosti za brejk v eni uri in 35-minutni zmagi.

Medtem je Britanec Cameron Norrie naredil prvi korak k obrambi naslova leta 2021, tako da je premagal Španca Pedra Martineza s 6-3, 6-3.