Ameriška smučarka Shiffrinova je četrtič zmagala v svetovnem pokalu

Baku, 17. marec,

Američanka Mikaela Shiffrin je v finalu superveleslaloma svetovnega pokala v alpskem smučanju v Courchevelu v Franciji zasedla drugo mesto. Ta rezultat je športniku omogočil predčasno zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala in postal lastnik velikega kristalnega globusa.

Norvežanka Ragnhild Mowinkel naj bi zmagala v super G s časom 1 minute 13,68 sekunde. Shiffrinova je za zmagovalko izgubila 0,05 sekunde. Tretje mesto je zasedel Švicar Michel Gisin (+0,13). Italijanka Federica Brignone je postala lastnica malega kristalnega globusa v seštevku superveleslalomke.

Shiffrinova je veliki kristalni globus osvojila že četrtič. Američanka je v skupnem seštevku svetovnega pokala zbrala 1425 točk, drugouvrščena Slovakinja Petra Vlgova pa 1189. Dve tekmi pred koncem sezone je Vlgova izgubila možnost, da bi dohitela Shiffrinovo.

Shiffrinova je stara 27 let, je dvakratna olimpijska prvakinja, ima tudi srebrno kolajno na olimpijskih igrah v Pyeongchangu. Američan je osvojil šest svetovnih prvenstev. Skupaj ima 74 zmag na odrih svetovnega pokala v vseh disciplinah.

Finale svetovnega pokala v Courchevelu se bo končal v nedeljo.